Тваринництво Урок № 26 28.12.2023

 Добрий день, учні групи № 14

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".    

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами  здійснювати дистанційне навчання  з предмету: "Тваринництво"

 28.12.2023

Тема програми: Технологія  виробництва м’яса птиці та яєць.  

Тема уроку: №26  Добова та річні норми кормів Утримання  птиці.

1.Годувати птицю треба регулярно і рівномірно. Перегодовування та недогодовування негативно позначаються на кількості яєць. Так само погано впливає і годування птиці в різний час: то двічі на добу, то тричі, то чотири. Вранішнє годування треба проводити, як тільки птахи прокидаються. Взимку починати годувати треба якомога раніше. Якщо додатково освітлюєте курник, то одразу після вмикання світла. Вранці добре давати чубаркам вологі мішанки із вареної картоплі, меленого зерна, шкаралупи, висівок, кухонних відходів. У зимовий час мішанок давайте менше, бо цей корм швидко перетравлюється. Увечері курей найкраще годувати за годину до того, як вони сядуть на сідало. На ніч птиці треба давати цільне зерно, причому різне. Але не давайте мішанки із різних видів зерна, бо кури все одно виберуть те, яке їм більше подобається. Найкраще чергувати зернові: перший день — пшениця, другий — ячмінь, третій — овес. Добре годувати несучок просом, однак нині воно малопоширене.

2.Звертайте увагу на якість годівлі. Кількість та якість яєць залежать саме від цього. Найбільше яєць дає та птиця, у раціоні якої є білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни. Якщо поживних речовин недостатньо, несучість різко зменшується. Зате зростають витрати кормів. Наприклад, при правильній годівлі на кожне яйце курка з’їсть 250 грамів зерна, а при неправильній — 500 грамів. Крім того, при неправильній годівлі яйця стають меншими. Особливо якісно слід годувати курей навесні, коли вони ослаблені після зими і починають відкладати яйця для насиджування. Інакше курчата будуть слабкими.

3.Стосовно норм годівлі, то необхідно враховувати фактичну чи гадану продуктивність. Чим вища несучість курей та їхня жива маса, тим більше корму треба їм давати. Наприклад, якщо курка–несучка важить 1,8 кг, а її річна несучість становить 100 яєць, то добова витрата кормів на неї не повинна перевищувати 125 грамів. При однаковій несучості, але вазі 2 кг, несучці знадобиться вже 130 грамів. Якщо вага ще більша, то на кожні додаткові 250 грамів ваги додавайте 10 грамів корму. Крім того, на кожні 30 яєць понад сотню, треба збільшити кількість кормів на 5 грамів. Варто збільшувати не лише кількість кормів, але і їхню поживність. Проте пам’ятайте, що надмірне годування може привести до ожиріння птиці. Такі кури перестають добре нестися, а яйця найчастіше незапліднені. Зважайте й на те, що норму годівлі визначає не тільки рівень продуктивності і вага несучки, але і її вік, пора року, умови утримання. Молодим курям потрібно більше поживних речовин, ніж старим, а взимку кормів потрібно більше, аніж влітку. Під час линьки птиця потребує більшої кількості кормів і кращої їхньої якості. Для деяких порід (нью–гемпшир, род–айланд, австралорп, плімутрок, вельзумер, Кучинський) можна іноді влаштовувати розвантажувальні дні (вранці і ввечері давати тільки зелень, а в обід — половину порції вологої мішанки).

https://ferma.veseldom.com/ratsion-kurey/










11.3.4. Кліткове обладнання для утримання племінної птиці і батьківського стада курей

Батьківське стадо, призначене для забезпечення цеху інкубації високоякісними гібридними яйцями, утримують як на підлозі, так і в клітках.

Найпростіший і найдешевший спосіб утримання селекційного стада – у клітках. При цьому майже вдвічі підвищується продуктивність праці порівняно з утриманням птиці на підлозі. Другий спосіб утримання курей селекційного стада — індивідуальний, у каскадних кліткових батареях КБС із підсаджуванням курей до півнів (рис. 11.18).




 

Рис. 11.18.Секція каскадної кліткової батареї для утримання курки несучки:

1 – підлога зі штучним покриттям, 2 – ніпельні напувалки з капле уловлювачем,

3 – годівниця для півня, 4 – годівниця для курки, 5 – гніздо-сідало, 6 – сітчаста підлога,

7 – стрічковий транспортер для посліду, 8 – місцевий мікроклімат

 

Кліткове утримання курей батьківського стада економічніше, оскільки місткість пташника збільшується вдвічі, затрати праці зменшуються на 40-70 % і значно поліпшуються умови утримання птиці.

Корм роздають ланцюговими роздавачами з одного боку. Обладнання для напування птиці складається з водопровідних труб, напірних бачків-відстійників із клапанами поплавцевого типу та краплинних напувалок.

Збирають і транспортують яйця до стола-накопичувача  яйцезбиральні конвеєри з кожного ярусу окремо.

Триярусна батарея КБУ-3 (рис. 11.19) – самостійний агрегат, обладнаний засобами механізації всіх основних процесів: роздавання кормів, напування і прибирання посліду.

 


Вона складається з каркаса, навісного кормороздавача, годівниць, ніпельних напувалок, механізму прибирання посліду, урухомника та електрообладнання зі щитом керування. Кожен з ярусів батареї розділений пополам поздовжньою перегородкою і поперечними щитами, внаслідок чого створюються два поздовжніх ряди кліток, які закриваються знімними дверцятами.

Корм у годівниці роздають навісними пересувними кормороздавачами, які з кожного боку батареї мають три дозувальні бункери з рукавами. Кількість корму, що надходить у годівниці, регулюють заслінками, розміщеними в дозувальних бункерах. Годівниці виготовлено з листової оцинкованої сталі у вигляді жолоба, в якому розміщений зварний ланцюг, що проходить крізь вікна бункера кормороздавача.

Для напування птиці в кожній клітці встановлено по три ніпельні напувалки.

Курчат віком від 1 до 15-20 діб утримують на середньому ярусі батареї по 30-56 голів у клітці завдовжки 900 мм. Кліткова батарея БКМ-ЗБ призначена для вирощування бройлерів. Підлога в ній вкрита поліетиленом. Габаритні розміри клітки, мм: довжина — 900; глибина — 600; висота — від 370 до 400. Місткість однієї клітки — 18 курчат.

Батарея обладнана механізмами та пристроями для роздавання кормів, напування птиці і видалення посліду.

Із кожного бункера корм похилим шнековим, а потім горизонтальним конвеєром подається у бункер-дозатор кліткової батареї. З бункера-дозатора напрямними рукавами він потрапляє в жолобкові кормороздавачі, які встановлені на кожному ярусі. У жолобі кормороздавача є ланцюг, під час руху якого корм у годівницях переміщується. Після заповнення бункерів-дозаторів батареї кормом через систему датчиків автоматично вимикаються конвеєри і подавальні дозатори.

Для напування птиці в кожній клітці встановлено по дві мікрочашкові напувалки клапанного типу з каплевловлювачем. Вода в напувалки надходить із водопроводу через бачки з фільтром.

Ланцюговий кормороздавач передбачено для кожного каскаду, мікрочашкові напувалки — по дві в клітці. Клітка розміром 900 х 600 х 370 (400) мм розрахована на 16-17 курчат.

Послід із кліток третього і другого ярусів, потрапивши частково на похилі настили, скочується крізь щілину в бетонований канал для посліду. Звідти послід збирають у накопичувач або в транспортні засоби скреперним механізмом.

Каскадне розміщення кліток у батареї комплекту БКМ-3 поліпшує повітрообмін, освітленість і спрощує процес вибракування молодняку. Порівняно з утриманням у батареях КБУ-3 продуктивність праці підвищується в 1,5 - 1,6 рази, затрати праці знижуються на 36 %, річна економія становить близько 45 тис. грн. на один комплект БКМ-ЗБ.



Комментариев нет:

Отправить комментарий