Тваринництво Урок №30 19.01.2024

 Добрий день, учні групи № 14

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".    

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами  здійснювати дистанційне навчання  з предмету: "Тваринництво"

 19.01.2024 останій урок з тваринництва 

 за курс потрібно пройти 2 тестування за посиланням зробити скрін і відправити мені в особисті повідомлення свою електронну адресу


Тема програми:  Технологія  виробництва м’яса птиці та яєць.

Тема уроку: №30   Норми  годівлі сільськогосподарської  птиці.

Лабораторно – практичні  заняття

Птиця відноситься до моногастричних тварин , з двокамерним шлунком.

Птиця дуже відрізняється від інших с/г. тварин - тим, що в неї

підвищенні обмінні процеси (асиміляція - утворення нових клітин , та

поновлення старих, дисиміляція - розчеплення і окислення складних

поживних речовин які ідуть на підтримання температури, м'язового

тонусу. Температура тіла - 40-42 градуси. Висока інтенсивність росту - в 150 днів (5 місяців) починається яйцекладка.

Дуже рухливі.

Більше потребують кисню на 1 кг живої маси.

Більш часте дихання і пульс.

Внаслідок прискорених обмінних процесів - наступає швидка скороспілість і висока продуктивність (за рік 280 яєць ).

Характеризується високою енергією росту за 50 днів - підвищують живу масу в 40 разів (65г при народженні), маса гусенят в 35 раз . В травній системі птиця має також свої особливості : в ротовій порожнині не має зубів, корм заковтується дзьобом, в ротовій порожнині змочується слиною. Дальше із ротової порожнини корм надходить до вола, у качок і гусей не має вола, тільки велике розширення стравоходу. У волі корм під дією вологи і температури , розм'якшується і під дією ферментів і мікроорганізмів частково розщеплюється . Потім із вола переходить у передшлунок (залозистий шлунок ) де під дією пепсину і соляної кислоти частково розщеплюється. Потім проходить до м'язового шлунка, де за допомогою ороговілої оболонки і гравію , повністю перетравлюється

Відсутність гравію у шлунку приводить до зниження перетравності та використання поживних речовин.

У птиці травний канал короткий всього в 7 раз перевищує довжину тіла, коли у ВРХ в 25 - 39 разів. Тому травні маси по травному каналу проходять швидко у курчат (4-5 годин ) у дорослих (7-8).

 

ВПЛИВ ПОВОЦІННОЇ ГОДІВЛІ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ПТИЦІ.

Птиця має високу оплату корму продукцією, але у неї обмежені запаси поживних речовин в організмі, і наслідки неповноцінної годівлі проявляються надто швидко і супроводжуються зниженням продуктивності та відтворювальної здатності.

Тому щоб організувати повноцінну годівлю для птиці необхідно врахувати нормування поживних речвин.

У птахівництві застосовують два способи нормування поживних речовин:

1.     

1.    за обмінною енергією та комплексом поживних речовин у 100гр комбікорму ( при сухому способі годівлі);

2.    на одну середню голову на добу ( при вологому і комбінованому способі годівлі)

При нормуванні будь-яких із способів враховують концентрацію обмінної енергії, сирого протеїну, клітковини, критичних амінокислот, кальцію, фосфору, натрію.

Обмінна енергія – дефіцит є основною причиною низької продуктивності птиці. Продуктивність птиці на 40-50% залежить від рівня надходження енергії. На потребу в енергії впливає температура повітря (кури теплокровні і вони регулюють свій обмін так щоб підтримувати свою температуру 41. Тому при низьких температурах збільшують частку корму, а при високих навпаки. Потреба молодняку в енергії вища ніж дорослої птиці, у самців вища ніж у самок.Птиця задовільняє свою потребу в енергії за рахунок вуглеводів і жирів таких кормів ( кукурудза, пшениця, ячмінь

Сирий протеїн - бере участь в утворенні високобілкових продуктів, як яйця, м'ясо, пір’я. Продуктивність птиці залежить на 20-30% рівнев протеїнового живлення. Дефіцит негативно позначається на збереженості поголівя птиці та її продуктивності. Надлишок також небажаний оскільки це приводить до підвищення обміну речовин. Та збільшення витрати його на енергетичні цілі. Що приводить до збільшення вартості кормів і зниження ефективності виробництва продукції (зерно бобових – соя, горох,макухи, шроти та корма тваринного походження)

Кальцій. Фосфор. Натрій - необхідні для побудови шкарлупи та скелета (черепашняк, крейда, кісткове борошно, кухонна сіль).

Вітаміни – у разі нестачі водорозчинних та жиророзчинних вітамінів порушується обмін речовин, що приводить до уповільнення росту молодняку, зниження несучості, підвищення витрат кормів на продукцію, порушення репродукції. Погіршується якість яєць, знижується природна резистентність ( свіжа трава –каротин вітаміни групи В, Е;комбікорма, та самі вітамінні препарати)

КОРМОВІ НОРМИ І ТИПОВІ РАЦІОНИ ДЛЯ КУРОК НЕСУЧОК І РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ ТА КУРЧАТ БРОЙЛЕРІВ.

ГОДІВЛЯ КУРОК НЕСУЧОК

Дієтичний харчовий продукт – яйця отримують в переважній більшості від курей. Для одержання харчових яєць використовують високопродуктивних гібридних курей

Потреба курок несучок залежить:

·         живої маси,

·         породи,

·         Віку

·         Продуктивності

·         Умов і способів утримання

Вік птиці впливає на її продуктивність , тому потреба у поживних речовинах у продовж періоду використання змінюється. Враховуючи ці особливості норми годівлі курей поділяють на 3 періоди) :

1 період (150-300 днів) - початок яйценосності (годівля повинна бути високопоживною).В 100 гр. корму повинно міститися :270-275 ккал обмінної енергії;  -17 -18 г- сирого протеїну.

2період (301-420 днів) - закінчується ріст , але яйценосність залишається високою до 400-420 дня. Тому годівлю формують на фактичну продуктивність і живу масу , без добавки поживних речовин на їх ріст, тому кількість протеїну зменшують, годують 2 рази в день.В 100 гр. корму : - 265 ккал об.єн.-15-16гСП.

3 період (від 421 -510 день) - знижується яйценосність, отже необхідно зменшити кількість об.єн. і СП.В 100 гр. корму - 260 ккал об. єн.- 13г СП.

Третій період припадає на линьку. Розрізняють линьки :

- звичайні ( періодична , сезонна , випадкова );

- примусова ( штучні).

Звичайні линьки тривають 3-4 міс. - вони не вигідні, тому що яйценосність знижується на 30% і повільно відновлюється. Примусову линьку можна організувати класичним методом (на 1-2 дні виключають освітлення і не дають води і кормів, - на 3 день дають воду, на 4-6 день воду дають в волю і переводять на антистресові раціони (15-20 гр. корму )на протязі 3-4 днів, на 10 день переводять на повний раціон.

 

Техніка годівлі:

·         Переводити курей з одного раціону на інший потрібно поступово 7-10 днів.При клітковому утриманні використовують сухі повнораціонні комбікорма – 105-115г і годують 2 рази на добу.

·         При підлоговому утриманні – використовують як сухий так і вологий, або комбінований спосіб годівлі. Вологі мішанки згодовують по 150-180г 3 рази на добу.

·         Фронт годівлі -7см (кліткове утримання) і 10см - на підлозі.

·         Фронт напування 2см.  Потреба у воді на 1 голову становить 200-250мл на добу.

 ГОДІВЛЯ РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ

Годівля ремонтного молодняку курей має важливе значення для одержання життєвих і продуктивних молодок і півнів, здатних забезпечити виробництво яєць з високими інкубаційними якостями. Це досягається за рахунок нормованої годівлі молодняку яка грунтується на знаннях біологічних особливостей.

Тому необхідно проводити оцінку добових курчат, через 12-18 годин після виведення за такими оцінками: живою масою, рухливістю, розміром живота, стан пуху та пір'я на крилах, стан кінцівок, дзьобу, пуповини, клаоки. (За екстер'єром курчат поділяють на 2 групи: 1група (придатні до вирощування) — добра рухливість , реакція на звук, м'який живіт, рожево чиста клаока, добре пігментоване блискучим пухом , міцними кінцівками і дзьобом , ясними блискучими очима ; 2група (конденційні) - менш активні та рухливі, „ не просиджені „ пізно вилупленні курчата .

 Годівлю для курчат формують в залежності від періодів їх розвитку :1 період вирощування (з 1 -7 тижня) жива маса збільшується у 18-20 раз. Тому для забезпечення такого інтенсивного росту курчатам згодовують комбікорма, у 100г -290ккал ОЕ, 20%СП.

2 період (8-23 тижні)- годівлю проводять для ремонтного молодняку так, щоб сповільнити енергію росту. Тому, що надлишкова годівля стимулює раннє статеве дозрівання, що супроводжується вибракуванням птиці. Тому застосовують обмежену годівлю на яку переводять поступово на протязі 10-15 днів:

У 100г комбікорму -260ккал ОЕ та 15% СП

З 21-21 тижневого віку ремонтних курочок переводять на повнораціонні комбікорми для дорослих курей поступово.

 Техніка годівлі та утримання ремонтного молодняку:

·         При клітковому утриманні застосовують сухий спосіб (повнораціонні комбікорми);

·         У перші 4-5 днів вирощування курчат годують 6-8 раз на добу.

·         До місячного віку кратність годівлі зменшують до 3-4 разів, а подальшому переводять на дворазову годівлю.

·         При утриманні ремонтного молодняку на підлозі застосовують разом із сухим способом, вологий і комбінований.

·         У перші 4-5 днів годувати 8 раз на добу.

·         З 1 до 3 дня годують 6-7 раз на добу «нульовий» раціон (круто зварені дрібно подрібнені яйця перемішані з подрібненим зерном (жовта кукурудза, пшениця, дрібна вівсянка, ячмінь, манка, та вівсяні крупи + крихти білого хліба розмочені + висівки і дрібно подрібнена зелень (конюшини, люцерни, кропиви) + терту червону моркву), яйця можна замінити свіжим сиром чим різноманітніший корм тим краще ростуть. . .

·         З 5-6 денного віку в кормосуміші можна вводити коренеплоди, зелені корми, збиране молоко або сировотку. З цього віку кратність годівлі поступово зменшують до 3-4 разів ( у місячному віці), а потім годують 2 рази на добу.

·         З третього тижня - харчові відходи

·         Фронт годівлі сухими кормами -2,5-5см, а вогими мішанками -5-10см

·         Фронт напування 1-2см

 Примітка : Не згодовувати зацвілі, прокислі корми (особливо до 12 міс.віку) - розлади травлення.

Із 10 дня у воду можна добавляти марганцівку до слабо рожевого забарвлення щоб уникнути Перозису (недорозвинення великих гомілкових кісток і деформація кінцівок ) погано пересуваються .3 перших днів можна споювати гусенятам лікувально —поживну суміш (півсклянки незбираного молока ретельно в ньому розбовтують . жовток + щіпку цукру і на кінчику ножа біоміцин чи пеніцилін (ослабленим гусенятам дають до повного одужання

 

ГОДІВЛЯ КУРЧАТ БРОЙЛЕРІВ.

Головним завданням годівлі курчат- бройлерів є забезпечення їхнього інтенсивного росту, з тим, щоб одержати тушки високих категорій з мінімальними втратами кормів.

Курчата бройлери відрізняються високою швидкісттю росту і в 1,5- 2 рази краще інших тварин перетворюють кормовий білок у харчовий. У 6-7 тижневому віці вони досягають живої маси 1,8-2,5кг при витратах корму 1,7-2.4кг на 1кг приросту.

В годівлі використовують повнораціонні комбікорма, розробленні за нормами годівлі на два вікові періоди:

·          

o    Перший період - стартовий - для молодняку віком 1-4 тижні ( у 100гр комбікорму повинно бути 23г СП і 1,29МДж ОЕ) – комбікорм роздавати розсипним;

o    Другий період - заключний - для молодняку -5-8 тижнів (у 100гр комбікорму повинно бути – 22г СП) комбікорм роздають гранульованим

 Організація годівлі:

·          

o    Комбікорм насипають тонким шаром на щільний папір

o    У перші дні курчат годують 5-6 раз на добу, а пізніше – 3 рази на добу і постійно забезпечують водою.

o    Протягом перших 3-4 днів рекомендується застосовувати «нульовий» раціон.

o    Раз на тиждень до комбікорму додавати 0.5кггравію на 100 курчат.

o    Фронт годівлі -3-5см;

o    Фронт напування -2-3см

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий