Машини і обладнання урок №18 15.12.2023

 Добрий день, учні групи № 14 

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".   

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами   здійснювати 


дистанційне навчання   з предмету : "Машини і обладнання"

    15.12.2023


Тема програми: Загально – фермерські   машини та обладнання.

Лабораторно - практичні заняття  :

Тема уроку№ 18        Вивчення правил  їх технічного  

обслуговування.   

       Мета: Закріпити знання з будови, принципу дії та регулювання гноєприбиральних засобів.

Оволодіти практичними вміннями підготовки до роботи гноєприбиральних засобів.

 Зміст і послідовність виконання завдання :

1.    Ознайомитися з правилами техніки безпеки при експлуатації засобів видалення гною.

                      

Прибирання та видалення гною Для прибирання та видалення гною на тваринницьких фермах і комплексах застосовують стаціонарні механічні, гідравлічні та пневматичні системи, а також пересувні (мобільні) засоби. 

За стаціонарними механічними системами передбачається щоденне і періодичне технічне обслуговування (один раз на місяць). Щозмінне технічне обслуговування полягає в тому, що перед включенням машини піднімають перехідні містки і впевнюються у відсутності сторонніх предметів на транспортері, перевіряють наявність транспортних засобів під вивантажувальним похилим конвеєром, очищають приводну станцію та поворотні зірочки від залишків бруду та гною. Особливу увагу приділяють стану та кріпленню поворотного і натяжного пристроїв, скребків та втулок похилого і горизонтального транспортерів. Якщо скребки деформовані або поламані, виявляють причини деформації і усувають їх. Перевіряють рівень масла в редукторі, при необхідності доливають. Після закінчення роботи конвеєр очищають від залишків гною і усувають виявлені під час роботи несправності. Періодичне технічне обслуговування починають з виконання операцій ЩТО. Після цього перевіряють наявність і стан скребків, тягових ланцюгів. Скребки горизонтальних транспортерів при проходженні через приямок повинні нахилятися не більше 45°, не допускається їх заїдання. Знімають поворотні й натяжні зірочки, промивають у дизельному паливі, перевіряють стан манжет і підшипників, оцінюють ступінь спрацювання деталей і, при необхідності, замінюють їх. Центри вінців зірочок повинні знаходитися на відстані 60 мм від поверхні днища, а допустиме відхилення зубів зірочок від однієї площини не повинно перевищувати 10 мм. Виконують мащення всіх вузлів транспортера відповідно до таблиці мащення. Перевіряють і регулюють натяг пасів привода та ланцюгів транспортера. Натяг вважають нормальним, якщо при натисканні на кінець скребка в горизонтальному напрямі із зусиллям 200 Н ланцюг дозволяє відійти кінцю скребка на 40— 50 мм (рис. 7.4). Натяг перевіряють на вільній вітці на відстані 5,5—6 м від натяжного пристрою, очищаючи спочатку канал і ланцюг від гною. Якщо подальше переміщення натяжної зірочки стане неможливим, то вкорочують ланцюг на кілька ланок і натягують його повторно.


Гідравлічні системи видалення і транспортування гною порівняно з механічними прості за будовою, їхнє технічне обслуговування полягає в очищенні та перевірці стану каналів. Рекомендується очищати канали від гною один-два рази на місяць, а періодично — один раз на три місяці промивати їх від осаду. Перед очищенням каналів знімають секції щілинної підлоги, після цього перевіряють стан дна та стінок каналів і усувають виявлені пошкодження. При проведенні технічного обслуговування пневматичних систем видалення гною оглядають компресорну установку, регулятор тиску, кріплення різьбових деталей. Особливу увагу приділяють нормальному мащенню циліндра компресора, оскільки надлишкове мащення забруднює повітроводи і ресивер, веде до підвищеного нагароутворення, а недостатнє — знижує продуктивність і довговічність компресора. Потім перевіряють стан сальників системи охолодження і фільтрів, а також роботу вентилів керування. При необхідності розбирають, промивають у дизельному паливі, змащують і збирають їх. Під час роботи постійно контролюють температуру компресора і тиск повітря в ресивері, а також справність запобіжного клапана. Періодично протягом зміни спускають конденсат води і масла та перевіряють герметичність фланцевих з'єднань повітроводів. Періодично очищають компресор, видаляють накип із системи охолодження, пропарюють ресивер та повітроводи для видалення зі стінок масла.
Висока мобільність і оперативність — здатність усувати відкази машин і виконувати необхідний комплекс регламентованих робіт з технічного обслуговування протягом визначеного зоотехнічними вимогами часу. Збільшення часу простоїв машин та обладнання призводить до недоотримання частини продукції, порушення ритмічності виробництва і розкладу робочого дня на фермі. Економічність — окупність витрат на створення і функціонування всієї системи технічного обслуговування. Ці витрати не повинні перевищувати отримуваний ефект від підвищення технічної готовності машин, скорочення їх простоїв, а також збільшення продуктивності тварин і птиці та поліпшення якості вироблюваної продукції. На основі цих принципів у сучасному тваринництві існують три основні форми організації ТО машин та обладнання. Перша передбачає виконання всіх технічних заходів силами господарства, друга — силами господарства та спеціалізованих підприємств (станцій технічного обслуговування, ремонтнотехнічних тощо),третя як експериментальна — це гарантоване технічне обслуговування. Вказані форми організації різняться між собою обсягами і комплексністю робіт по ТО і поточному ремонту, що виконуються різними виконавцями. Друга й третя форма виникли в зв'язку з тим, що на тваринницьких фермах та комплексах у великій кількості з'явилися складні машини, засоби і цілі системи автоматизації. Постійна працездатність такої техніки, зниження витрат на її утримання можуть бути досягнуті тільки при висококваліфікованому технічному обслуговуванні й ремонті з використанням спеціалізованої матеріально-технічної бази. Централізоване і гарантоване технічне обслуговування відповідають цьому

ПЕРІОДИЧНІСТЬ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН ТА ОБЛАДНАННЯ ТВАРИНИЦЬКИХ ФЕРМ.



Комментариев нет:

Отправить комментарий