Тваринництво Урок № 29 29.12.2023

 Добрий день, учні групи № 14

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".    

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами  здійснювати дистанційне навчання  з предмету: "Тваринництво"

 29.12.2023

Тема програми: 

Технологія  виробництва м’яса птиці та яєць.

Тема уроку: №29  Породи сільськогосподарської  птиці.

Лабораторно – практичні  заняття:

Створити презентацію курей за напрямком продуктивності

Птахівництво — одна із важливих галузейяка забезпечує населення високоякісними дієтичними продуктами харчуваннямясомяйцямиа також пухом і пірямСільськогосподарська птиця характеризується скороспілістюінтенсивним ростомвисокою відтворною здатністюпродуктивністю і життєздатністюВсе це в поєднанні з порівняно невеликими затратами кормів на одиницю продукції сприяє високій прибутковості галузіТаксередня яйценосність курей породи леггорн становить 240 – 290 яєць за ріккурчата-бройлери в 49-денному віці важать у середньому 1,5 кгКури яєчних порід починають яйцекладку в 5-місячному віціінкубація яєць триває 21 деньЗабійний вихід птиці становить більше ніж 80 %, а вихід патраної тушки — 60 %.

Для сучасного птахівництва характерні вузька спеціалізаціяконцентраціяповсюдне впровадження нових досягнень науки і передової практикизастосування прогресивної технологіїповна механізація трудомістких процесів.

У сільському господарстві використовують в основному курейіндиківгусейкачокцесарокперепілок і голубівУсі породи сільськогосподарської птиці класифікують за напрямом основної продуктивностіПороди курей та індиків поділяють на яєчнімясо-яєчні і мясні

Породи курей

Яєчні породи курей (леггорнросійська біла та ін.) мають порівняно невелику живу масуале несучість курок 200 – 290 яєць за рік.

В Україні поширені мясо-яєчні породи курейполтавська глинястакроси Борки-колорБорки-117, Слобідський-3 та інЖива маса у 52 тижні курей становить 2,0 – 2,2 кгпівнів 3,0 – 3,2 кгНесучість 210 – 285 яєць за рікМаса яєць 60 – 62 гКури спокійнідобре пристосовуються до вирощування й утримання як на підлозітак і в клітках різного типуМясо курей ніжніше і соковитішеніж у яєчних курей.

Класифікація курячих порід

Яєчні

У яєчних курей звисаючий на бік листоподібний гребінь, у півнів – прямостоячий. Птахи мають щільне оперення і широкий біля основи хвіст. Вага курчат яєчної породи становить 30-35 г. Середня вага курей – 1,8-2,2 кг, півнів – 2,7-3,0 кг. Несучість курей цих порід 200-220 яєць на рік, у просунутих фермерських господарствах доходить і до 270 штук.

 

 

 

                

Кури цієї породи зі схожим на трикутник тулубом набули найбільшого поширення у світі. Через непереносимість шуму птаха необхідно утримувати у тихих умовах. У 4,5-5 місяців кури починають нести яйця, які важать приблизно 60 г, мають великий розмір і міцну шкаралупу білого кольору. Леггорни приносять на рік від 160 до 300 яєць і навіть більше. Максимальна продуктивність настає у птахів в 1 рік.

 

  

 

 Витривала порода курей, яка не вимагає особливого догляду. Завдяки сильному імунітету птахи майже не хворіють. Середня вага яйця – 70 г. Несучість курей – 300 і більше штук на рік. Максимальні результати яйцекладки можна отримувати протягом 3-4 років.

 

 

 

 

Адлерська срібляста. Несучість у курей зазвичай починається у 6 місяців. Продуктивність становить 170-190 яєць на рік, іноді доходить до 200 штук. Яйця середнього розміру, важать майже 58-59 г, покриті шкаралупою кремового кольору. Для розведення Адлерська срібляста не придатна, оскільки у цих курей відсутній інстинкт насиджування.

 

 

М'ясні

Кури м'ясних порід відрізняються від інших масивною статурою і великою вагою. Візуально визначити м'ясних курей можна за короткими ногами, щільним оперенням і кремезним тілом. У житті цей домашній птах поводиться спокійно.

М'ясні породи (корніш, кохінхіни та ін) курей мають велику живу масу і добру скоростиглість. їх розводять головним чином для виробництва м'ясних курчат (бройлерів). Жива маса півнів 4,55,5 кг, курок - 3,5-4 кг, забійний вихід наггівнутрованих тушок курчат - 80 %, нутрованих - 60 %, дорослої птиці відповідно 80 і

62 %.

Корніш (корнуельські кури). Виведено в Англії (графство Кор-нуол) з використанням таких бійцевих порід як стара азіатська

(азіль), малайська і стара англійська, тому їх характерними особливостями є широкі і глибокі груди, довга та широка спина, товсті, міцні ноги. Кури мають різноманітне оперення, але розводять птицю з білим оперенням. Хвіст у них короткий, гребінь трояндо- або струч-коподібний, дзьоб товстий, короткий, загнутий. Маса півнів 4-4,5 кг, курок - 3-3,5 кг, несучість - 100-130 яєць на рік, маса яйця 57-60 г (шкаралупа світло-коричнева). Порода поширена в усіх країнах світу з розвиненою бройлерною промисловістю. У корнішів розвинений інстинкт насиджування, їх використовують як батьківську форму для виробництва бройлерів. Молодняк росте швидко.

Кохінхін. Середня вага півнів 4,5 кг, курей - 3,5 кг; яйценос-кість - 120 яєць; вага яйця 60 г. В даний час велика увага надається створенню м'ясних кросів, курчата-бройлери яких у віці 6-7 неділь мають вагу не менше 1,6-1,7 кг і відрізняються високими м'ясними якостями.




                                                               Середня вага курей 3,5-4 кг, півнів – 4,5-5 кг. М'ясо цих птахів вважається найніжнішим і дієтичним порівняно з іншими м'ясними породами. Але якщо корм підібраний неправильно, смакові якості м'яса помітно погіршуються

                                                                  . Особин цієї породи можна визначити за пишним оперенням на лапах і густими бакенбардами. На злегка плескатій голові розташовується маленький гребінець рожевого кольору. Кури важать у середньому 2,6-3,2 кг, півні – 3,1-4,0 кг. Птахи відрізняються високою продуктивністю і витримують холоди, однак схильні до ожиріння і втрачають продуктивність при схрещуванні з іншими породами. 

 М'ясо-яєчні

 Досить популярні види курей для розведення у фермерських господарствах приватного типу. Представники цього універсального типу порід здатні як нести яйця, так і демонструвати високі м'ясні показники. Птахи відрізняються спокійною вдачею і витривалістю, а також володіють вродженим інстинктом насиджування.

Род-Айленд. Дуже витривала і невибаглива в утриманні порода курей. Тіло має прямокутну форму, тулуб – широкий і довгий, груди – опуклі. Оперення має червоно-коричневе забарвлення, хвіст прикрашає чорне пір'я із зеленим відливом. Кури важать приблизно 3 кг, півні – 3,8-4 кг.

 

 

Нью-Гемпшир. Курей легко впізнати за червоно-коричневим оперенням, а півнів – за золотою гривою. Середня вага курей – 2,5 кг, півнів – 3,5 кг. У птахів довгі ноги і короткий хвіст. Порода добре уживається з іншими представниками пташиної родини. У перший рік курка-несучка приносить приблизно 200 яєць, середня вага кожного 60 г.

                                                                     

  Ювілейні. У птахів подвійне окреслене і оточене оперення. Несучість курей досягає 180 яєць на рік. За гарного годування порода характеризується швидким набором ваги. Квочки Кучинських Ювілейних дружньо ставляться до курчат, включаючи й інших порід.


Ці породи – результат схрещування півня одного виду і курки іншого виду. Розведенням кросів переважно займаються великі птахофабрики. Серед кросів виділяють курей м'ясного, яєчного і універсального напрямку.

Майстер грей. Порода має характерне сіро-біле забарвлення пір'я. Птахи мають сильний імунітет, спокійний характер і витривалість. Вага дорослої курки приблизно 4 кг, півня – 6 кг. М'ясо птаха нежирне. Продуктивність у середньому становить 300 яєць на рік. Яйце вкрите світло-коричневою шкаралупою і важить понад 65 г.

 


 


Ломан Браун. Молодняк цієї породи рано дозріває – на 135-й день. У цей же час відбувається і перша яйцекладка, максимальні показники якої відзначаються у період з 160 по 180 дні життя. При цьому кладка яєць триває недовго – протягом 80 тижнів.

 

. Порода здатна витримувати температуру до -15 °С, а також характеризується швидким ростом і збільшенням маси. Кури важать 3,9 кг, півні – 4,5 кг. Несучість за рік – понад 200 яєць вагою 60-70 г. Причому кури несуться майже безперервно. 

 

 

Декоративні

 

 

Ці породи курей родом з Китаю та Японії відрізняють маленькі розміри і привабливий зовнішній вигляд. Одні з них виділяються завдяки наявності хохолків, інші – короткого пір'я, треті – довгого пір'я і т.ін. Вирощування таких незвичайних для нашої місцевості птахів вимагає особливих умов і досвіду.

 Бійцівські       Батьківщиною цих порід, які заслужили свою назву завдяки войовничим якостям, є Малайзія та Англія. До типових представників цього напрямку належать Малайська бійцівська і Англійська породи, які в інших країнах зазвичай беруть участь у півнячих боях. Розведенням бійцівських порід наші птахівники не займаються.

 

З урахуванням обраної вами для вирощування та розведення породи необхідно забезпечити птаху збалансований раціон. Радимо включати у програми годування курей готові комбікорми від компанії «Фідлайф». У лінійці ТМ «Feed&Life» і ТМ «НОРМА plus» представлені найменування кормів, розроблені під різні вікові групи курей-несучок та бройлері

Комментариев нет:

Отправить комментарий