ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ №1 23.04. 2024



Добрий день, учні групи № 14   ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".  Ми продовжуємо   очне навчання. В нас з вами перше  виробниче навчання очно в ліцеї, але для тих хто відсутній на уроці повинні опрацювати матеріал вдома                                       

23.04.2024

ТЕМА  ПРОГРАМИ    Вступне заняття. Інструктаж з безпеки праці та пожежної безпеки на базі навчальних і виробничих тваринницьких об’єктів



.                                                                                       
                                         
                            

          1. Загальні положення:

1.    Кожен учень зобов'язаний знати і виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі — вжити всіх залежних від нього заходів для врятування учнів і гасіння пожежі.

2.    Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридорні тамбури повинні утримуватися постійно вільними.

3.    У навчальних кабінетах парти, столи, стільці необхідно встановлювати так, щоб не заставляти виходів із кабінетів.

1.4. У навчальних майстернях слід суворо дотримуватися протипожежного режиму. Приміщення повинні постійно утри­муватись в чистоті.

5.    У майстернях не повинно бути запасу матеріалів із дерева більше, як на один день.

6.    Весь пожежний інвентар і обладнання треба утримувати і справному стані, розміщувати на видних місцях.

7.    У приміщеннях забороняється розкладання вогнищ, спалювання сміття, паління.

2. Вимоги пожежної безпеки до початку роботи:

2.1. У кабінетах, майстернях горючі речовини й матеріали потрібно зберігати у шафах, що замикаються, ключі від яких по­винні бути у вчителя.
2.2. Забороняється використовувати електроприлади із ушкодженою ізоляцією, зберігати біля них рідини, які лег­ко займаються, обгортати папером або тканиною елект
3.    Не працюйте на несправному обладнанні.

4.    Перед початком роботи на електрообладнанні перевірте наявність і надійність кріплення захисних засобів і з’єднання захисного заземлення, занулення.

3. Вимоги безпеки під час виконання робіт:

1.    Виконуйте лише ту роботу, з якої пройшли інструктаж, не передоручайте свою роботу іншим особам.

2.    Забороняється використовувати пожежний інвентар та обладнання для господарських та інших потреб, не пов'язаних І пожежегасінням.

3.3. Під час експлуатації електроустановок не дозволяєть       використовувати кабелі і проводи із пошкодженою із        залишати під напругою електрипроводи і кабелі;

·         переносити ввімкнені прилади та ремонтувати обладнання, яке перебуває під напругою;

·         залишати без догляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, обладнання;

·         користуватися пошкодженими (несправними) розетками;

·         зав'язувати і скручувати електропроводи;

·         застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ щодо переносних (пересувних) електропроводів.

3.    Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання.

4.Вимоги безпеки після закінчення роботи:

1.    Щоденно після закінчення занять у кабінетах, майстернях викладачі, лаборанти повинні уважно оглянути всі приміщення, які закриваються, вимикати електроприлади, обладнання, освітлення, усувати виявлені недоліки.

2.    Після закінчення роботи слід прибрати сміття, відходи та виробничі обрізки.

3.    Після кожного заняття необхідно усі пожежонебезпечні речовини та матеріали винести із майстерні у спеціально виділені та обладнані приміщення.

5.Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:

1.    У випадку виникнення пожежі дії працівників, учнів школи мають бути спрямовані на створення безпеки дітей, в першу чергу рятування та евакуацію.

2.    Кожен працівник, учень, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матерій тощо), зобов'язаний: негайно повідомити про це по телефону 01 до пожежної частини; сповістити про пожежу вчителеві, директору, його заступнику; організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними засобами пожежегасіння.

 

                                                                                                                

ІНСТРУКЦІЯ № 140

             з охорони праці при роботі на мобільних кормороздавачах

 

Інструкція поширюється на працівників зайнятих експлуатацією мобільних кормороздавачів самохідних і причіпних. Разом з цією інструкцією працюючі повинні виконувати правила шляхового руху.

 І.   Загальні вимо1. До роботи на мобільних кормороздавачах допускаються особи, що не мають медичних протипоказань, пройшли виробниче навчання, вступ­ний і первинний інструктаж на робочому місці по охороні праці. Оператор повинен мати посвідчення на право керування відповідним транспортним засобом на якому змонтовано чи з яким агрегатується кормороздавач (трактор, автомобіль).

2. На протязі 2-3 змін працівник виконує роботу під наглядом брига­дира чи наставника, після чого оформляється допуск до самостійної ро­боти.

3. Необхідно дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не до­пускати: присутності в робочій зоні сторонніх (особливо дітей), розлиття спиртних напоїв і куріння, роботи в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння або в стомленому чи хворобливому стані.

4. Працюючий повинен виконувати тільки роботу по якій пройшов інструктаж і на виконання якої видано завдання, не передоручати свою роботу іншим особам.

5.  При роботі на мобільних кормороздавачах слід проявляти обе­режність у відношенні до небезпечних і шкідливих факторів; рухомі ма­шини і агрегати, незахищені рухомі елементи кормороздавачів, в першу чергу карданні і ланцюгові передачі, слизька підлога, агресивні тварини, не зафіксовані у відкритому стані ворота, відсутність чи несправність блокуючого пристрою проти запуску двигуна трактора при включеній передачі.

6. При виявленні несправності трактора, мобільного кормороздавача, пристроїв, інструменту, а також при пожежі, аварії порушенні правил і норм безпеки травмуванні працюючих, зупинити роботу негайно повідомити про це керівника виробничої дільниці, надати допомогу по­терпілому, приступити до усунення небезпеки.

7. Спецодяг, спецвзуття і інші засоби індивідуального захисту повинні бути справними і застосовуватись за призначенням.

      За порушення вимог даної інструкції винні несуть відповідальність згідно законодавств

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи.                                                                                                                                                                                                    1.  Оглянути засоби індивідуального захисту, упевнитись в їх справ­ності, одягти і заправити, щоб не було звисаючих кінців, волосся заправи­ти під головний убір.

2. Одержати у керівника робіт наряд на виконання роботи, ознайоми­тись з маршрутом руху при перевезенні кормів.

3. Перевірити комплектність, справність трактора і кормороздавача, їх технічний стан повинен відповідати вимогам інструкції заводу виготовлювача . Трактор повинен бути укомплектований справним інструментом, мед аптечкою , термосом з питною водою, гальмовими башмаками, справ­ним блокуючим  пристроєм проти запуску двигуна при включеній передачі.

4. Перевірити комплектність і справність причіпних пристроїв трак­тора і кормороздавача.   Тяговозчіпляючий пристрій кормороздавача пови­нен мати справну регулюючу  опору і ресору для утримання дишла в потрібному положенні.

5. Впевнитись в наявності і справності шлангів і трубок гідросистеми, захисних кожухів карданної і ланцюгових передач, наявність шплінта на штирі кріплення кормороздавача до трактора, наявності страховочного ланцюга (троса).

6. Перевірити справність і роботу ходової частини, рульового керуван­ня гальмової системи, електрообладнання і сигналізації агрегату.

7. Оглядові дзеркала на кронштейнах кабіни трактора встановити так, щоб з робочого місця тракториста можна було стежити за роботою попереднього транспортера.

8. Перевірити роботу кормороздавача на холостому ходу   

впевнитись у відсутності поблизу агрегату  сторонніх осіб і тварин;

подати звуковий сигнал і плавно включати вал відбору потужності, поступово збільшувати частоту обертів колінчатого вала двигуна до нор­мальних обертів

.

ІІІ.                            Вимоги безпеки під час роботи                                                                                                                                                                                                           1. При агрегатуванні мобільного кормороздавача з колісним тракто­ром встановити колеса трактора на транспортну ширину колії.

2.  Агрегатування кормороздавача з трактором виконати в такій послідовності:

' встановити дишло в потрібному положенні;

при під їзді трактора до кормороздавача заднім ходом не допускати знаходження людей між ними;

при агрегатуванні трактора з кормороздавачем з участю причіплювача останній момент подачі трактора до кормороздавача заднім ходом, повинен знаходитись збоку, подаючи команду трактористу, як під'їхати.

Тракторист повинен керуватися командами причіплювача і стежити, щоб він не знаходився на шляху руху трактора. Після завершення під'їзду до кормороздавача, тракторист повинен надійно загальмувати трактор, поставити важіль коробки передач в нейтральне положення, після чого виконати зчеплення. При цьому слід стояти так, щоб в разі падіння, дишло кормороздавача не нанесло травми. Зашгогінтувати  штир зчеплення кор­мороздавача з трактором, застрахувати зчеплення страховочним ланцю­гом (тросом) і впевнитись, що зчеплення трактора з кормороздавачем надійне і виключає мимовільне роз'єднання під час руху.

3. Перевірити надійність кріплення захисного кожуха карданної пе­редачі, кріплення головного гальмового циліндра кормороздавача, підключити до трактора і перевірити роботу світлової сигналізації кор­мороздавача.

4. Перед початком руху з місця чи включення в роботу робочих органів кормороздавача, впевнитись, що це нікому і нічому не загрожує і подати попереджуючий сигнал.

5. Перевірити роботу гальм кормороздавача. При гальмуванні передні колеса повинні блокуватись одночасно.

6. Під час завантаження кормороздавача:

впевнитись, що в кормороздавачі немає сторонніх предметів;

виконувати вказівки оператора, що виконує завантаження кормо­роздавача.

не допускати завантаження корму на поперечний транспортер, що може привести до забивання вивантажного вікна кормороздавача;

не допускати потрапляння в кузов кормороздавача сторонніх пред­метів;

не перевантажувати кормороздавач зверх вантажопідйомності вста­новленої заводом - виробником;

не допускати завантаження кормороздавача не подрібненим або мер­злими грудками корму.

1.Приєднувати карданний вал кормороздавача до вала відбору по­тужності трактора можна тільки безпосередньо перед вивантаженням корму, щоб не допустити поломки на крутих поворотах.

8. При в'їзді в тваринницьке приміщення і виїзді з нього впевнитись, що ворота повністю відкриті і зафіксовані в цьому положенні.

На шляху руху агрегата не повинні знаходитись люди, тварини і сторонні предмети.

    Постійно стежити за справністю гідросистеми і причіпних при­строїв трактора і кормороздавача.

ІV.Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1.  При спрацюванні запобіжної муфти або появі сторонніх шумів і стуків в кормороздавачі негайно зупинити трактор, виключити вал відбору потужності, усунути причини неполадок.

2. При забиванні бітерів, вихідного вікна, поперечного транспортера, обриві ланцюгів поздовжніх транспортерів, зупинити трактор, заглушити двигун і тільки після цього усувати несправність.

Не допускається знаходження людей в кузові кормороздавача, очи­щення бітерів і т.д. якщо трактор не заглушений або не від'єднанний від нього карданний вал кормороздаваV.Вимоги безпеки по закінченню роботи

 

1. Очистити трактор і кормороздавач від грязі, пилу, залишків кормів. Оглянути трактор, кормороздавач і усунути виявлені недоліки.

2.  Поставити кормороздавач на місце стоянки, загальмувати його стояночним гальмом і відчепити від трактора. Карданну передачу встано­вити в транспортне положення. Поставити трактор на місце стоянки, загальмувати, виключити двигун. В холодний період, при зберіганні в неопалюваних стоянках, злити воду і впевнитись, що вода повністю витек­ла з системи охолодження.

                                                                                                            

 

 

                                                              ІНСТРУКЦІЯ №  144

 

з охорони праці при обслуговуванні стаціонарного кормороздавального обладнання                                                                                                                     І.Загальні вимоги

 1. До роботи на стаціонарному кормороздавальному обладнанні допу­скаються особи, що не мають медичних   протипоказань, пройшли виробни­че навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктаж з вимог безпеки і обов'язково повинні мати не нижче 1 групи допуску по електро­безпеці.

2..Після двох-трьох змін роботи під наглядом завідуючого фермою чи наставника, якщо працюючий засвоїв навики безпечної роботи, оформ­ляється допуск працюючого до самостійної роботи.

3. Працюючі повинні дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не допускається: присутність в робочій зоні сторонніх осіб і в першу чергу дітей, розлиття спиртних напоїв та куріння, робота в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також в хворобливому стані.

4. При роботі на стаціонарних кормороздавачах слід проявляти обе­режність до можливих небезпечних і шкідливих факторів: рухомі ме­ханізми, рухомі частини обладнання, відлітаючі частини, підвищений рівень шуму, протяги, недостатня освітленість і підвищена запиленість повітря робочої зони, небезпека ураження електричним струмом, агре­сивні тварини.

5. Спецодяг, спецвзуття і інші засоби індивідуального захисту повинні відповідати вимогам стандартів і технічних умов, зберігатися в спеціально відведених місцях з дотриманням правил гігієни та застосовувати в справ­ному стані і за призначенням.

6. Для застереження аварій і пожеж необхідно утримувати в чистоті і справності обладнання і приміщення, не захламлювати проходи і проїзди. Працюючі повинні знати розміщення сигналізації, засобів пожежогасіння та вміти користуватися ним. Суворо дотримуватись вимог інструкції про­типожежної безпеки.

7. При виявленні несправності обладнання, а також порушенні норм безпеки, пожежі, аварії, травмуванні працюючих негайно повідомити про це завідуючого фермою.

8.  Необхідно знати і вміти застосовувати способи надання першої долікарської допомоги потерпілому.

9. Працюючі повинні суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Курити, вживати їжу слід у відведених для цієї мети місцях.

      За порушення вимог даної інструкції винні притягуються до відповідальності згідно законодавства.

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

1.  Оглянути робоче місце, справність інструменту, інвентарю і при­строїв. Усунути виявлені недоліки.

2. Перевірити справність  обладнання, його технічний стан повинен відповідати вимогам заводу - виготовлювача викладений інструкції по ек­сплуатації. Звернути увагу, щоб зубчаті, ланцюгові, пасові передачі були закриті захисними кожухами.

3. Перевірити наявність надійного заземлення всіх металічних частин.

4. Оглянути тягові троси і ланцюги , перевірити їх натяг.

5. Підготувати чистики і проштовхувачі кормів.

6. Упевнитися, що на робочих органах обладнання немає сторонніх предметів, що в зоні роботи немає людей і тварин, подати сигнал, після чого включити роздавач в роботу, упевнившись в його справності.

ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи

1. Під час роботи стаціонарного кормороздавача обладнання не до­пускати його перевантаження та потрапляння на нього разом з кормом сторонніх предметів.

2. При роботі кормороздавачів переходити через них можна лише при наявності містка з поручнями.

3.  При забиванні кормовим матеріалом кормороздавача, очищення його проводять при відключеному електроприводі, вивішеному плакаті "Не включати! Працюють люди!", з застосування  чистика з ручкою довжи­ною не менше 1 м.

4. При роздаванні сипучих кормів стежити за герметичністю облад­нання та ефективністю вентиляції, своєчасно повідомляти завідуючого фермою, інженера по механізації трудомістких процесів про несправності вентиляції.

5. Недопустима робота кормороздавача з знятим або пошкодженими засобами захисту (захисні кожухи, заземлення, блокуючи  пристрої).

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1. При виникненні сторонніх шумів і стуків негайно зупинити кормо­роздавач і усунути причину.

2. При появі на не струмопровідних металічних частинах напруги, не­гайно відключити привод кормороздавача від електромережі і повідомити завідуючому фермою.

3. При припиненні подачі електроенергії відключити кормороздавач від електромережі та вжити заходів, щоб не сталося раптового включення в роботі'.

4. Перед включенням в роботу упевнитись, що це нікому не загрожує, подати сигнал.

Вимоги безпеки по закінченні роботи

 Привести в порядок робоче місце, відключити обладнання від елек­тромережі. Очистити робочі органи від залишків корму. Провести щоденне технічне обслуговування.

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                               Григораш  Ю.С. 

                  

 

                                                                             Затвержую

                                                                                      Директор ДНЗ Знам’янський                                                                                                                    професійний ліцей»                                                                                                       С.А.Смоляков                                                                                                                            Наказ № 15   від  25.01.2019р

                 

ІНСТРУКЦІЯ № 147

 

з охорони праці при обслуговуванні теплового устаткування, паро­вих і водогрійних котлів низького тиску (до 0,07 МПа)

Інструкція поширюється на працівників, що обслуговують теплове устат­кування, парові і водогрійні котли з робочим тиском до 0,07 МПа (0,7 Ат) і температурою нагріву води до 115°С і встановлює основні вимоги охорони праці.

І.Загальні вимоги безпеки                                                                                          1. До   обслуговування теплового обладнання, парових і водогрійних котлів допускаються особи, не молодші 18 років, що пройшли медичний огляд, спеціальне навчання, здали екзамени кваліфікаційній комсії, от­римали посвідчення на право обслуговування даного обладнання, пройши вступний і первинний на робочому місці, інструктажі по правилах техніки безпеки і пожежної безпеки. Щорічно ці особи повинні проходити перо • атестацію.

2. До самостійної роботи працючі допускаються після проходження стажування на протязі двох-п'яти змін під керівництвом начальника ви­робничої дільниці або досвідченого працівника і після освоєння навиків безпечного виконання робіт.

3. Небезпечними і шкідливими факторами процесу теплоутворення являються: підвищена температура, напруга електромережі, пожежна небезпека обвали конструкцій, вибухонебезпечність, токсичність газів і палива.

4. Машиніст котла повинен уміти користуватися первинними засоба­ми пожежогасіння, знати місце їх розміщення і свої обов'язки на випадок виникнення пожежі.

Котельня повинна бути забезпечена: вогнегасником, ящиком з піском місткістю 0,5 м&, двома лопатами, багром, шлангом для водопровідного крана.

5. Для попередження пожеж і вибухів забороняється: робота теплообладнання   при   відсутності   герметичності   паливопроводу;   не відрегульованій форсунці; використовувати як паливо бензин; проводити пуск котла після короткочасної зупинки без попередньої продувки повітрям топки; підпалювати робочу суміш через оглядовий лючок; вико­ристовувати рідке паливо в яке потрапила вода; робота з несправними манометрами і запобіжними клапанами.

6.  Персонал, обслуговуючий теплове устаткування, під час роботи повинен стежити за показами приладів.

Забороняється залишати працююче обладнання без нагляду.                                7.  Сторонні можуть бути допущені в котельню тільки з дозволу адміністрації і в супроводі її представника.

8. Не допускається робота несправним інструментом і пристосуван­ням, використання їх не за призначенням, а також заміна їх сторонніми

предметами.

       Особи, що порушили вимоги цієї інструкції, несуть відповідальність згідно законодавства.

 ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

1. Оглянути котельню, зробити запис в журналі, вказавши стан котла, арматури, обладнання котельні. При роботі на газі вказати тиск газу, повітря і розрідження в топці.

2. Перевірити рівень води по пробному склу в опалювальній системі, водогрійних котлів — по водопробному кранику, сигнальній трубі або манометру.

3. Провести зовнішній огляд котла, арматури, гарнітури. Перевірити цільність і легкість відкривання та закривання вентилів, спускних кранів, справність водяних насосів.

4. Перевірити стан системи автоматики і регулювання, протипожеж­ного інвентаря.

5.  Оглянути стан і положення кранів і засувок на газопроводі, як працюючих так і резервних котлів. Особливу увагу звернути на відсутність витікання палива, стан і роботу вентиляторів, запобіжних, вибухових клапанів. Герметичність арматури і трубопроводів підведення газу пе­ревіряють мильною водою.

6.  Провентилювати топки  і газоходи котлів працюючих на газі не менше 10 хвилин, після чого закрити регулюючі засувки на повітроводах.

7.  Відкрити всі газові засувки і крани по ходу газу, крім засувок і кранів перед котлами і пальниками. Продути газопровід на протязі 2-5 хвилин через продувочну лінію і закрити кран. Перевірити тиск газу на його вводі і тиск повітря перед пальниками, який повинен бути не менше 40-50 мм ртутного стовпа (5,33-6,65 КПа).

8. Перед розтопкою котла, що працює на мазуті, необхідно підігріти паливо до встановленої температури.

9. Перевірити наявність і справність робочого Інструменту, переносних електричних світильників, засобів індивідуального захисту і сигналізації.

10.  Переконатись в наявності і комплектності аптечки першої долікарської допомоги.

        Перевірити наявність мила, рушника в умивальнику.

    ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи                                                                           1. Пуск теплового устаткування з автоматичним керуванням прово­диться через пульт автоматичного керування згідно інструкції по експлу­атації даного агрегата.

2.  Пуск котлів на газовому паливі, що не обладнані автоматикою проводять так: запалюють переносний пальник, підносять його через вічко до основного пальника і повільно відкривають кран пальника, запалюють газ. Якщо газ не загорівся, слід припинити подачу газу до пальника, провентилювати і почати розпал заново.

3. Пуск котлів на рідкому паливі не обладнаних автоматикою, прово­дять так: перевірити температуру палива; провентилювати топку і газо­ходи котла; відрегулювати тягу так, щоб розрідження в топці було 2-3 мм водяного стовпа (20,6-29,4 Па); перевірити заповнення котла водою; ввести в топку факел, трохи відкрити повітряний шибер, паливний вентиль і подати паливо в топку; після загорання палива, змінюючи подачі' повітря, відрегулювати горіння, щоб факел був короткий і чистий. При виконанні цієї роботи оператор повинен знаходитись збоку отвору для форсунки. Якщо загорання не сталося, то повторний пуск проводять після венти­ляції газоходів і топки на протязі 10-15 хвилин.

4. Під час роботи слід тримати під постійним контролем: рівень води в паровому котлі., не допускаючи його зниження нижче граничної відмітки; тиск в котлі, підтримуючи його в межах дозволеного, відміченого на манометрі червоною лінією: температуру води в водогрійному котлі і системі, підтримуючи її в межах заданої.

5.  Проводити перевірку водовказівної арматури, манометрів і за­побіжних клапанів в строки, р'   . човлені інструкцією по експлуатації даного устаткування, але не рї.\ -    одного разу в зміну. Перевірку за­побіжних клапанів слід проводити при тиску у котлі не більше 0,04 МПа (0,4 Ат). Результати перевірки заносять в вахтовий журнал.

6. Через кожні 4 години роботи необхідно проводити нродувку паро­вого котла продувними кранами, поперемінне плавно відкриваючи і за­криваючи їх. Під час продувки забороняється підкачувати воду в котель, проводити продувку манометрів і водопробних кранів.

7. При експлуатації котлів на твердому паливі:

—  забезпечити рівномірне горіння на всій площі колосникової решітки, подаючи паливо рівномірно невеликими порціями при ослабле­ному дутті;

— при збільшенні навантаження котла необхідно спершу збільшити тягу, потім збільшити дуття, а при зниженні навантаження — спочатку зменшити дуття, потім тягу; — регулярно через кожні 4-5 годин проводити чистку топки;

—у випадку зупинки дуттєвого вентилятора слід негайно відкрити дверку піддувала для застереження згорання колосників.

8. Зупинку котла (по письмовому розпоряджень) відповідального за котельню на твердому паливі проводити так: при зменшених дутті і тязі дати можливість догоріти залишкам палива в топці, потім припинити дуття і зменшити тягу; очистити топку і  пипинити тягу; впевниться в зниженні тиску до нуля. Не можна гасити паливо в топці, заливаючи його водою.

9. При експлуатації котла на газовому паливі:                                                                                                                  "

—  через кожну годину перевіряти тиск газу, повітря, води і пару. Температуру зовнішнього повітря, води в котлі і записувати ці дані в вахтовому журналі;

—  підтримувати нормальне горіння газу, не допускаючи проскоку, відриву коптячого полум'я;

— при зниженні навантаження — спочатку зменшити подачу повітря, потім газу і тягу.

10. Зупинку котла на газовому паливі проводити так: поступово змен­шити подачу газу в пальники, зменшити дуття, закрити кран (засувку) перед пальником та відключити дуття і тягу.

11. При експлуатації котла на рідкому паливі:

— стежити за станом форсунок, повним згоранням палива в топці і не допускати його розливання;

—  при підвищенні навантаження котла необхідно збільшити тягу і дуття (кількість повітря), потім подачу палива.

У випадку, якщо вогонь погас, припинити подачу палива, зменшити дуття і тягу. Повторний розпал форсунки проводити після попередньої вентиляції в топкі і газоходів протягом 10-15 хвилин.

12.  Зупинку котла на рідкому паливі проводити   так:   припинити подачу палива, а потім повітря в форсунку; через 3-5 хвилин відключити дуття.

 

ІV .Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

1. Аварійна зупинка котла проводиться в слідуючих випадках:

—  при виявленні на елементах котла тріщин, здуття, нещільності зварних швів, несправності запобіжних клапанів чи викидних пристроїв, виявленні в роботі котла несправностей, небезпечних для дальшої експлу­атації, або таких, що створюють загрозу обслуговуючому персоналу;

— при вибухах газу в газоходах (для газових котелень) загазованості приміщення, різкому підвищенні чи зниженні тиску газу, відсутності тяги, падінні тиску повітря, зупинці подачі електроенергії. 2. Аварійна зупинка парового котла проводиться також у випадках:

— якщо тиск пару в котлі підіймається вище допустимого та продов­жує зростати і після припинення подачі палива, зменшення тяги і дуття і посиленого живлення котлів водою;

—  при великих втратах води (рівень води в котлі, незважаючи на живлення, швидко знижується) не діють водомірні прилади, пробкові крани і запобіжні клапани;

— якщо розплавились легкоплавкі вставки.

3. Аварійна зупинка водогрійного котла проводиться:

—  якщо температура води або тиск різко зростає, незважаючи на прийняті заходи;

— при живленні системи довгий час не появляється вода з сигнальної труби розширювача;

— тиск в системі, незважаючи на живлення водою падає;

— пошкоджена кладка або обмурування, виявлена тріщина в секції котла (для чугунних і стальних секційних котлів);

— не діють запобіжні пристрої котла.

4. При загазованості котельної слід закрити засувку подачу газу в' котельне обладнання, а також засувки чи крани перед пальниками, відкрити крани продувних ліній, провітрити котельню. Повідомити в аварійну службу чи відповідальному за газове господарство.

5.  При   виникненні пожежі необхідно зупинити котли, перекрити подачу газу в котельню, вжити всіх заходів, щоб не допустити розширення пожежі, подати сигнал пожежної тривоги і приступити до гасіння.

6. Про причину і час аварійної зупинки котла необхідно повідомити відповідального за безпечну експлуатацію котла і зробити відповідний запис в вахтовому журналі.

7.  Відкриття шоків, а також ремонт елементів котла, запобіжних клапанів і мембран вибухових клапанів проводиться по письмовому наря­ду-допуску виданому адміністрацією.

Перед відкриттям люків та іншими ремонтними роботами необхідно переконатися у відсутності тиску в котлі. При роботах в межах водяного простору вода з елементів котла повинна бути видалена. 8. Виконання робіт в середині топок і газоходів допускається при температурі не вище 50-60° в  присутності  керівника робіт  і підстраховуючого помічника. Перебування всередині котла чи газоходу при цій температурі не повинно перевищувати 20 хвилин.

9. Перед початком і в процесі ремонтних робіт топка і газоходи по­винні хорошо вентилюватись освітлюватись і надійно бути захищені від проникнення газів, палива і пилу з газоходів працюючих котлів.

10. На вентилях, засувках, заслінках, при відключенні дільниць тру­бопроводів і газоходів, а також на пускових пристроях димососів, дуттєвих вентиляторів, пристроях подачі палива і води вивісити таблич­ки: "Не включати! Працюють пюди!"

11. Перед закриванням люків і лазів перевірити чи немає всередині котла людей, сторонніх предметів, а також наявність і справність внутрішнього обладнання.

12. Забороняється під час роботи котла проводити зварку елементів, підчеканку швів та інші ремонтні роботи.

   При нещасному випадку необхідно надати допомогу потерпілому, повідомити про пригоду керівництва виробничої дільниці, в необхідних випадках викликати лікаря.

V. Вимоги безпеки по закінченні роботи

1.  Очищення топки слід проводити при пониженому навантаженні котла, ослабленому або виключеному дутті і пониженій тязі.

2. Шлак і зола, видалені і топки, заливаються водою. Над місцем їх заливки в приміщенні включається вентиляція.

3. Перед тим, як залишити приміщення котельні слід упевнитися, що шлак і зола в бункері чи на майданчику для зберігання погашені.

3. Про всі недоліки виявлені під час роботи повідомити керівника виробничої дільниці.

 

 

 

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                               Григораш  Ю.С. 

                  



                                                                                                                                                                                                                   

                                                                

 

 

 

 

                                                     ІНСТРУКЦІЯ № 159

З охорони праці при догляді за свинями

І.Загальні положення

1.1 .Дія інструкції поширюється на всі підрозділи господарства.

1.2.По даній інструкції свинар інструктується перед початком роботи в господарстві

(первинний інструктаж), а потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж).

Результат інструктажу заноситься в «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці»; в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та свинаря.

1.3.Власник повинен застрахувати свинаря від нещасних випадків і професійних захворювань.

В разі пошкодження здоров'я свинаря з вини власника, він (свинар) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

1.4.За невиконання даної інструкції свинар несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

1.5.До роботи по догляду і обслуговуванню свиней допускаються особи, які пройшли медичне обстеження, пройшли виробниче навчання, склали іспит кваліфікаційній комісії і отримали кваліфікаційне посвідчення; пройшли вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.

1.6.До обслуговування підсосних свиноматок і кнурів не допускаються особи молодше 18 років та вагітні жінки.

До роботи з іншими групами тварин можна допускати підлітків від 16 років і тільки з дозволу медичної комісії і згоди комітету профспілки.

1.7.Працівники, які працюють на електрофікованих технологічних установках або з електроінструментом ( не електротехнічний персонал) повинні мати 1 групу з електробезпеки.

1.8.Працівники по догляду за тваринами, які мають незначні рани, садна, захворювання шкіри, допускаються до роботи лише з дозволу медпрацівників і за умови виконання ними потрібних захисних заходів.

1.9.Свинар    повинен        Знати:

                                                                                                                                                  1.9.1.1 .Призначення і зміст виконуваних операцій.

1.9.1.2.Будову і призначення обладнання, яке обслуговується, захисних засобів, що забезпечують безпечну його експлуатацію.

1.9.1.3.Способи й прийоми безпечного виконання технологічних операцій. 1.9.2.Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. 1.9.3.Користуватися спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту. 1.9.4.Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках. 1.9.5.Вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння.

1.9.6.Не допускати сторонніх осіб на своє робоче місце.

1.9.7.Пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та відповідальність за товаришів по роботі.

1.9.8.Не виконувати вказівки, які суперечать правилам охорони праці.

1.9.9.Дотримуватись правил особистої гігієни і зоогігієни.

1.10.Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на свинаря:

1.10.1.Рухомі машини і механізми.

1.10.2.Підвищена чи знижена температура повітря робочої зони.

1.10.3 .Підвищена чи знижена вологість повітря робочої зони.

1.1 0.4.Недостатня освітленість робочої зони.

1.10.5.Гострі краї, задирки, шорсткість на поверхні обладнання.

І.10.б.Підвищене значення напруги в електричному ланцюгу, замикання якого може

пройти через тіло людини.

1.10.7.Мікробна забрудненість робочої зони.

1.10.8.Спільні хвороби для людей і тварин.

1.11.Свинар забезпечується спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту: халат бавовняний з водовідштовхуючим просоченням, фартух прогумований, чоботи гумові, головний убір.

1.12.Свинарські ферми слід забезпечувати електричними палицями-поганялками.

1.13.На вигульних майданчиках та в літніх таборах годівниці необхідно розміщувати вздовж огорожі, виключаючи заїзд транспорту і вхід працівників у зону знаходження тварин.

1.14.При утриманні свиней у приміщеннях без вікон необхідно улаштовувати чергове

освітлення з автоматичним чи ручним вмиканням.

1.15.Ворота, двері і лази на вигульні майданчики не повинні мати порогів.

II. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1 . Отримати завдання від керівника робіт.

2.2.Оглянути і одягти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту, волосся

підібрати під головний убір.

2.3.0 глянути:

2.3.1.Всі проходи, звільнити їх від сторонніх предметів.

2.3.2.Всіх тварин і їх денники.

2.3.3.Інструмент, інвентар (вила, лопати, відра тощо).

2.3.4.Транспортні засоби (вагонетки) і інші шляхи транспортування корму.

2.3.5.Станки. Переконатись, що їхні стіни, перегородки, годівниці й напувалки не

мають   пошкоджень, цвяхів, що   стирчать, та інших гострих предметів, які   можуть

травмувати людей і тварин.

2.3.6.Вигульний майданчик і   прибрати сторонні предмети ( шматки дроту, металу,

каміння, тощо).

2.4.Перевірити:

2.4.1.Всі годівниці, додатково почистити і підготувати їх до заповнення кормом.

Під час чищення годівниць, слід оберігатися укусів свиней.

2.4.2.Механізми для прибирання гною і гнойові жолоби, сторонні предмети прибрати.

2.4.3.Наявність і справність на гноєприбиральному і кормороздавальному транспортерах заземлюючих пристроїв, захисних огороджень і пристосувань.

Переконатись у надійності їхнього кріплення.

2.4.4.Освітлення, а також роботу вентиляції і аварійної сигналізації; температуру повітря у приміщеннях, відрегулювати повітрообмін.

2.4.5.Роботу гноєприбирального і кормороздавального транспортерів на холостому ходу. Попередньо переконавшись про відсутність на транспортерах сторонніх предметів (інструменту, інвентарю тощо), після чого подати встановлений сигнал і включити транспортер у роботу.

2.5.Вичистити всі денники від гною, при потребі поміняти підстилку. 2.6.Перед включенням водонагрівача перевірити:

2.6.1.Наявність заземлюючих пристроїв.

2.6.2.Стан ізолюючих шлангів на живильному трубопроводі та наявність біля нагрівача дерев'яного огородження і діелектричного килимка.

2.6.3.Стан і дію вентилів.

2.6.4.Наявність води у водопроводі.

2.6.5.Наявність води в апараті по закінченні 5 хв після його заповнення водою.

2.6.6.Відсутність течі у водопроводі і в самому водонагрівачі.

2.7.Перед   початком   роботи   перевірити   наявність   аптечки   першої   допомоги,   її  комплектність, наявність питної води, мила, рушника та води у рукомийнику.

IІ. Вимоги безпеки під час роботи

3.1.При виконанні робіт жінками дозволяється піднімати і переміщувати вантажі при чергуванні з іншою роботою (до 2 раз на годину) маса яких не перевищує 10 кг, піднімати і переміщувати вантажі постійно протягом робочої зміни - 7 кг.

3.2.При виконанні робіт підлітками дозволяється піднімати і переміщувати вантажі: 3.2.1.Підлітками віком 16 років:

-при короткочасній роботі - юнакам - 14 кг, дівчатам - 7 кг;

-при тривалій роботі юнакам 11,2 кг, дівчатам 5,6 кг.

 3.2.2.Шдліткам віком 17 років:

-при короткочасній роботі юнакам 16 кг, дівчатам - 8 кг;

-при тривалій роботі юнакам - 12,6 кг, дівчатам 6,3 кг.

3.3.Під час догляду за тваринами слід дотримуватись встановленого режиму і розпорядку на фермі, що сприяє виробленню у них спокійного слухняного норову.

3.4.Індивідуальне фіксування свиней необхідно проводити за верхню щелепу або з використанням закрутки.

3.5.В групових станках для відокремлювання тварин необхідно використовувати поперечний щит. Перед заходом у груповий станок необхідно одягти захисні циліндри з залізного листа, фанери або міцного картону.

Такий циліндр закріплюється до пояса працівника. Він прикриває    нижню частину тіла та ноги, не доходячи до підлоги на 5-6 см.

3.6.Слизькі місця перед воротами, дверима і на вигульному майданчику слід посипати піском, жужелицею, дерев'яною тирсою або попелом.

3.7.Під час підходу до тварин обов'язково необхідно окликнути їх спокійним голосом. Не можна поводитись грубо з тваринами.

3.7.Роздавати корм тільки з кормового проходу. Не можна роздавати корм стоячи на транспортних засобах під час їх руху (на возі, тракторному причепі, в бункері кормороздавача, вагонетці тощо). Не напувайте і не годуйте свиней з відра.


3.8.Не дозволяється випускати з приміщення і впускати в нього тварин при включених транспортерах.

3.9.Необхідно проявляти підвищену увагу й обережність під час обслуговування свиноматок, які перед опоросом готують ложе і робляться дуже збудженими й агресивними. Цей стан, звичайно, посилюється після опоросу, тому, приймаючи поросят слід діяти сміливо, рішуче, але не грубо. Не бийте підсосних свиноматок, тому що це робить їх неприборканими й злими. Будьте обережні й уважні під час відокремлювання поросят від підсосних свиноматок, які стають дуже агресивними і можуть травмувати.

3.10.При прогулянці кнурів слід проявляти підвищену увагу й обережність. Неспокійних і агресивних кнурів випускати на прогулянку кожного окремо.

3.11.Ікла в кнурів, які досягли   парувального віку (а надалі - у міру підростання) ,

необхідно вкорочувати і затупляти. При цьому кнурів фіксують у станках.

3.12.Чистити станки, в яких утримуються кнури, необхідно тільки при їх відсутності.

Під час чищення станків із підсосними свиноматками їх відокремлюють пересувним

щитом.

3.13.Очищати технологічне обладнання допускається тільки при виключеному двигуні,

повній зупинці й фіксації робочих органів. На пусковому    пристрої    вивішується

плакат: "Не вмикати! Працюють люди".

3.14.Під час відкривання решіток над гноєтранспортерами, кришок, люків, оглядових колодязів тощо треба користуватись спеціальними гачками.

3.15.При використанні ламп для обігріву й опромінювання поросят необхідно дотримуватись правил експлуатації, не торкатись до нагрівальних приладів, користуватись захисними окулярами.

3.16.Не дозволяється перебувати разом із тваринами в неосвітленому приміщенні.

3.17.Перед в'їздом транспортного засобу у тваринницьке приміщення слід відкрити ворота і надійно закріпити їх у цьому положенні.

3.18.Не  можна залишати поблизу  свиней  місткості з отруйними чи шкідливими

речовинами.

3.19.Вікна й світильники слід очищати від бруду регулярно, але не рідше двох разів у

місяць.

3.20.Під час   проведення масових   зооветеринарних   заходів або сортування свиней

необхідно фіксувати групами в загонах-розколах, дорослих - у станку на розв'язках, а

поросят т на столістанку.

При   відсутності   станків   тварин   необхідно   фіксувати   шляхом   накладання мотузяної петлі на носову частину і закріплення її у прив’язі.

Злим тваринам перед проведенням    зооветеринарних заходів рекомендується вводити заспокійливі препарати .

3.22.Моціон    свиней    потрібно проводити за допомогою установки для активного моціону, яка виключає перебування працівників серед тварин. 3.23.Зважувати свиней потрібно на спеціально призначених вагах.

3.24.Для зниження мікробної забрудненості повітря свинарських приміщень необхідно застосовувати фізичні та хімічні засоби знезараження повітря: опромінення бактерицидними лампами БУВ-15, БУВ-30, БУВ-60, з екранами, які запобігають прямому попаданню променів на людину і тварин, з розрахунку 2-2,5 Вт/м ; зрошування стін за допомогою установок, змонтованих на шасі  установок УДС, ДУК або універсальної установки ПСД-2 розчинами свіжо гашеного вапна, розчином кальцинованої соди, розчином хлорного вапна і 2%- ним розчином активного хлору з розрахунку І л/м .

Для боротьби із  запахами рекомендується застосовувати електричні  та хімічні озонатори, дезодоранти (хлорне вапно, персульфат амонію та інше).

3.25.Прибирання гною слід проводити при відсутності тварин.

3.26.Під час роботи слід дотримуватись правил особистої гігієни.

IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.Відключити обладнання від електромереж.

4.2.Прибрати робоче місце. Очистити інструмент, інвентар, пристрої і покласти їх у

відведене для них місце.

4.4.Помити руки, лице теплою водою з милом; при можливості прийняти душ.

4.5.При здачі зміни повідомити змінника про технічний стан обладнання і розказати про особливості виконання роботи в зміні.

4.6.Повідомити керівника робіт про всі негаразди, помічені в процесі роботи.

4.7.Разом із приймаючим зміну слід оглянути тварин, стійло.

Переконатись у наявності та справності інвентаря , обладнання.

Слід звернути увагу змінника на поведінку тварин і зробити відповідний запис в журналі.

V. Вимоги безпеки під час аварійних ситуаціях

5.1.Аварійна ситуація може виникнути у разі: ураження електричним струмом, вихід з ладу обладнання пожежі та інше.

5.2.При виникненні такої ситуації слід негайно припинити роботи,  не допускати сторонніх осіб в небезпечну зону, повідомити про те, що сталося керівника робіт.

5.3.При виникненні пожежі слід викликати пожежну частину, приступити до евакуації тварин і гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.

Під час евакуації не можна стояти на шляху руху тварин ( в дверях, проходах).

5.4.Якщо є   потерпілі   слід надавати їм першу   медичну допомогу; при необхідності викликати "швидку допомогу".

5.5.Надання першої медичної допомоги:

5.5.1.Перша допомога потерпілому при отруєнні газом.

В усіх випадках отруєння газом до прибуття лікаря необхідно: винести потерпілого на свіже повітря; усунути все, що заважає диханню потерпілого (розстібнути комір, зняти ремінь та інше); очистити потерпілому марлею рот від слизу та дати понюхати нашатирного спирту; при втраті свідомості робити штучне дихання.

5.5.2.Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.

При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допомогу.

5.5.3.Перша допомога при пораненні.

Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав'язати її бинтом.

Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т.інш. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.


5.5.4.Надання першої допомоги при опіках кислотами і лугами.

При попаданні кислоти або лугу на шкіру, ушкоджені ділянки необхідно ретельно

промити цівкою   води на протязі 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою

поверхню  обмити  5%-ним  розчином питної     соди,  а обпечену  лугом - 3%-ним

розчином борної кислоти або 3%-ним розчином оцтової кислоти.

При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу необхідно очі промити

ретельно цівкою води протягом 15-20 хвилин, обмити 5%-ним розчином питної соди, а

обпечену лугом - 3%-ним розчином борної кислоти або 3%-ним розчином оцтової

кислоти .

При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3%-ним розчином оцтової кислоти або 3%-ним розчином борної кислоти, при опіках кислотою - 5%-ним розчином питної соди.

При попаданні кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10%-ним розчином питної соди, при попаданні лугу -розпиленим 3%-ним розчином оцтової кислоти.

5.5.5.Надання першої допомоги при теплових опіках.

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами, ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце оброблюють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце оброблюють спиртом, 3%-ним марганцевим розчином або 5%-ним розчином таніну.

При   опіках  третього  ступеня  (зруйнування  шкіряної  тканини)  накривають   рану стерильною пов'язкою та викликають л5.5.6.Перша допомога при кровотечі.

Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

-підняти поранену кінцівку вверх;

-кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин: якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);

-при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суставах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря. 5.6.Виконувати всі вказівки керівника по усуненню небезпечної ситуаці    

 

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                               Григораш  Ю.С. 

                 

 

                                                                                                                                                                                                             ІНСТРУКЦІЯ № 162

 

 

з охорони праці при обслуговуванні молодняка великої рогатої худоби

І.Загальні вимоги безпеки

 До обслуговування систем прибирання гною допускаються особи, що не мають медичних протипоказань, пройшли навчання, вступний та на робочому місці інструктажі по охороні праці і мають не н                                                                 ижче першої групи допуску по електробезпеці.

 

   1. Після двох-трьох змін роботи під наглядом завідуючого фермою, якщо

 до роботи по обслуговуванню молодняка ВРХ на вирощуванні і відгодовуванні Допускаються особи, не молодше 18 років, що не мають медичних протипоказань, пройшли вступний та на робочому місці інструктажі по охороні праці.

2.  Працюючі, що мають доступ до електрифікованого обладнання (доводиться включати і виключати гноєтранспортер , електроводо­нагрівачі і т.д.) повинні пройти інструктаж по електробезпеці з при­своєнням першої групи допуску.

3. Після роботи протягом двох днів під наглядом завідуючого фермою або досвідченого працівника і освоєння ним безпечних методів роботи, завідуючий фермою допускає його до самостійної роботи.

4. Працюючий повинен виконувати правила внутрішнього розпорядку. Не допускати присутності в робочій зоні сторонніх осіб, розлиття спирт­них напоїв і куріння, роботи в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

5. Працюючі повинні проявляти обережність до можливих шкідливих і небезпечних виробничих факторів: рухомі машини, незахшцені кожуха­ми та огородженням рухомі частини машин, обладнання; небезпеки ура­ження електричним страмом; підвищена загазованість; протяги; слизька підлога відкриті рідинозбирачі й колодязі; тварини і мікроорганізми; пожежна безпека.

6. Забороняється працювати несправним інструментом, обладнанням.

7. Працюючий повинен знати й суворо дотримуватись правил техніки безпеки, пожежної безпеки, вміти користуватися засобами сигналізації і пожежогасіння. Не допускати використання пожежного інвентаря для інших цілей.

8. Проходи в приміщеннях, підходи до пожежного інвентаря, пускових пристроїв електрообладнання, евакуаційні виходи не повинні загромад­жуватись сторонніми предметами.

9.  Про виявлені недоліки, несправність обладнання, негайно повідомляти завідуючого фермою і вживати заходів до їх усунення крім усунення несправностей електрообладнання, що дозволяється робити тільки електромонтеру з відповідною групою допуску.

10.  Забороняється: змащувати машини і механізми без їх зупинки; запускати в роботу механізми зі знятими захисними кожухами; без зупин­ки машини знімати чи надівати привідні паси, ланцюги.

11. Працюючі повинні утримувати в чистоті робоче місце, приміщення, інвентар, обладнання. Пошкодження шкіри обробляти антисептичними розчинами (йод і т.д.), при необхідності накладувати бинтові пов'язки.

      За порушення вимог даної інструкції працюючі несуть відповідальність згідно законодавства.

 

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

1.  Оглянути огородження станків, обладнання, звернути увагу, щоб проходи не були завалені кормом і т.д. усунути недоліки.

2. Перевірити ворота і двері, щоб вони легко відкривались, надійність запірних пристроїв.

   3.    Упевнитись в наявності первинних засобів пожежогасіння.

 

                                     ІІІ.     Вимоги безпеки під час роботи

 

1. При підході до тварини потрібно озватися до неї спокійним голосом. Не можна бити, грубо поводитись, кричати на тварину. Таке поводження може викликати захисні реакції тварини і нанесення травм.

2. Роздавання корму проводити тільки з кормового проходу, не захо-дячи в станок. Забороняється роздавати корм стоячи на рухомих транс­портних засобах (віз, кормороздавач, кузов тракторного причепа і т.д.).

3. Користуватися тільки справним інструментом.

4. Не можна впускати в приміщення і випускати з нього тварин, коли включені в роботу гноєтранспортери, кормороздавачі і т.д.

5. Чистити станки в яких утримуються тварини, слід при відсутності в них тварин.

6. Ремонтувати обладнання в станку, коли там знаходяться тварини, повинні два працівники. Страхуючий працівник повинен мати засоби для відлякування тварин (палка і т.д.).

7. При випуску і впуску тварин двері в приміщеннях, загонах, секціях необхідно відкривати на всю ширину і фіксувати в цьому положенні. Са­мому при цьому бути збоку від дверей в безпечному місці, щоб тварини не могли нанести травму.

8. При розрізуванні дроту на тюках соломи чи сіна необхідно притри­мувати , щоб обрізані кінці, спружинивши, не нанесли травм.  Дріт складати в ящик, стежити, щоб він не потрапив в корм.

9.  При приготуванні замінника цільного молока подавати пар при щільно закритих горловинах і люках  агрегата .

10. Перед відкриванням кришки агрегата по приготуванню ЗЦМ не­обхідно закрити паровий вентиль на вході і знизити тиск. При відкриванні кришки остерігатись опіків паром.

11. При використанні для приготування ЗЦМ гарячої води, стежити за щільністю з'еднаня патрубків і шлангів, справністю кранів.

12. При завантаженні і обслуговуванні верхньої частини агрегату по приготуванню ЗЦМ користуватися міцними драбинами.

13.   З   дезинфікуючими  речовинами  працювати  в   засобах індивідуального захисту, не залишати дезінфікуючі засоби без нагляду.

 ІV. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

1. Не можна торкатись обірваних чи обвислих проводів — вони можуть бути під напругою.

2.  При виявленні обриву, оголених, пошкоджених провідників, повідомити завідуючому фермою і не включати електрообладнання в ро­боту до усунення несправності.

3. Припиненні подачі електроенергії, ири появі сторонніх шумів, вібрації, аварії і т.д. необхідно відключити обладнання і повідомити завідуючого фермою, чи чергового електромонтера.

4.  При травмуванні працюючих необхідно припинити роботу, ліквідувати небезпеку, надати першу долікарську допомогу потерпілому, при необхідності, викликати лікаря чи відправити потерпілого в лікарню. Про випадок повідомити завідуючого фермою, керівництво господарства і в профкомітет.

5.При виникненні пожежі повідомити начальнику ПСО, завідуючому фермою, подати сигнал тривоги і приступити до гасіння підручними засо­бами. При необхідності евакуювати тварин з приміщення.

 

VІ. Вимоги безпеки по закінченню роботи

 

1. Привести в порядок інструмент і робоче місце .'

2.     Оглянути тварин, стійла, прив'язі, обладнання. Про виявлені не­доліки повідомити завідуючого фермою.

 

 

 

 

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                               Григораш  Ю.С. 

                 

 

 

                                                                                                                                       ЗАТВЕРДЖУЮ:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Директор ДНЗ                                                                                                                                                                       Знам’янський                                                                                                                                                                   професійний ліцей»                                                                                                                       С.А.Смоляков                                           .                                                                           Наказ № 15   від  25.01.2019р.                                                                                                                                                                                                                                                                          .                                                                                                                     

          ІНСТРУКЦІЯ № 161

     з охорони праці при обслуговуванні систем прибирання гною

 

І.Загальні вимоги безпеки                                                                                                                                       1. 

о працюючий освоїв безпечні методи роботи, оформляється допуск його до самостійної роботи.

3. Працюючий повинен виконувати тільки ту роботу по якій пройшов інструктаж і на виконання якої дано завдання. Не можна перепоручати виконання своєї роботи іншим особам.

4. Необхідно дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не до­пускати: знаходження на виробничій дільниці сторонніх осіб, особливо дітей, розпивання спиртних напоїв, роботи в етані алкогольного чи нарко­тичного сп'яніння.

5. При обслуговуванні систем прибирання гною можливі небезпечні і шкідливі виробничі фактори по відношенню до яких слід проявляти обе­режність: рухомі машини і механізми, рухомі елементи обладнання, небез­пека ураження електричним струмом, загазованість повітря, слизька підлога, протяги і т.д.

6. При виконанні робіт в приміщеннях де є хворі тварини, слід дотри­муватися ветеринарних вимог.

7. Працюючим, що не мають відповідної групи допуску, забороняється усувати несправності електрообладнання і електромережі. Виконання цих робіт повинен проводити тільки електротехнічний персонал.

8. Не допускається робота несправним інструментом.

9. Приводні, натяжні і передаточні механізми (в тому числі і вантаж натягу гноєтранспортерів) повинні бути захищені кожухами чи огород­жені. Робота на механізмах зі знятими кожухами не допускається.

Ш. Працюючі повинні знати і виконувати основні правила пожежної безпеки. Утримувати в чистоті робоче місце і приміщення, не захламлюва-ти проходи і проїзди, підходи до рубильників і вимикачів, знати розміщення і правила користування засобами сигналізації і пожежо- гасіння. Не допускати використання пожежного інвентаря для інших цілей.

11. При виявленні несправності обладнання, інструменту, порушення норм безпеки, пожежі, аварії, травмуванні працівників, негайно повідомити про це завідуючого фермою.

12. Слід знати і вміти приміняти методи надання долікарської допо­моги потерпілим.

13. Працюючі повинні дотримуватись правил особистої гігієни, утри­мувати в чистоті робоче місце, обладнання, шкаф для одягу і взуття.

1.За порушення вимог даної інструкції працюючі несуть відповідальність згідно законодавства.

 

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

1. Оглянути і підігнати спецодяг, щоб він був ретельно заправлений. Перевірити комплектність медаптечки і пожежного щита.

2.  Оглянути робоче місце. Перевірити справність інструменту, аварійної сигналізації. Слизьку підлогу посипати тирсою чи піском.

2.Перевірити наявність і справність заземлення неструмоведучих ме­талічних частин, наявність захисних кожухів. При виявленні недоліків усунути їх, а про ті, що не в змозі усунути, повідомити завідуючому фермою.

 

Скребкове і скреперне обладнання з електроприводом

 

1. Перевірити наявність і справність перехідних містків через гноєві канали огородження приямків.

3.Впевнившись, що в робочій зоні немає сторонніх предметів, людей і тварин, подати сигнал, включити обладнання і перевірити його роботу на холостому ходу.

 

Рейкові вагонетки

1.  Перевірити справність балок, опорних стовпів, міцність їх кріплення.

2. Впевнитись в справності замкового пристрою кузова і підйомника з перекидним кузовом.

3. Перевірити наявність і справність упорів на кінцях рейок підвісної дороги.

2.     Перевірити роботу рейкових вагонеток на холостому ходу. 5. В темний час доби весь шлях руху вагонеток повинен бути добре освітлений

.

ІІІ.Вимоги безпеки під час роботи

1. Не можна сідати, становитись, класти одяг та інші предмети на огородження і рухомі частини обладнання, вагонеток і т.д.

2. Трапи, підмостки, платформи утримувати сухими і чистими, в не­обхідних випадках посипати тирсою чи піском.

Скребкове і скреперне обладнання

 

1. При очищенні стійл берегтися удару тварин. Під час роботи транс­портера чи скрепера не можна переганяти тварин.

2. Не можна перевантажувати транспортер.

3. Не можна лишати включені транспортери і скрепери без нагляду, проводити натягування ланцюгів, ставати на рухомі ланцюги, проводити мащення і т.д.

 

Вимоги безпеки під час роботи рейкові вагонетки

 

1. Переміщення вагонетки вручну слід проводити штовхаючи від себе, при цьому стежити, щоб на шляху руху не було людей.

2. При розвантаженні вагонетки з перекидним кузовим слід ставати біля торця кузова.

3. Стежити за справністю замкового пристрою кузова і підйомника.

4. Не допускається: мивовільний рух вагонеток під укіс; перебування людей на вагонетці під час руху. Не можна завантажувати вагонетку зверх' її вантажопідйомності, вказаної в паспорті.

5. Забороняється експлуатувати підвісну дорогу з сильно зношеними підвісками, кріпленнями, котками, підйомниками, замковими пристроя­ми кузова, з погнутими рейками, розходженнями їх в місцях з'єднання.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1.     Аварійні роботи з приміненням газоелектрозварювання проводять по наряду-допуску з виконанням заходів пожежної безпеки і під керівництвом завідуючого фермою чи інженера по механізації тру­домістких процесів в тваринництві.

2.  При виникненні пожежі чи аварії негайно повідомити в ПСО, завідуючого фермою, подати сигнал тривоги і приступити до гасіння на­явними засобами.

3. При нещасному випадку потерпілому слід подати першу допомогу, при необхідності відправити в лікарню, про випадок повідомити завідуючому фермою і профкомітет.

Скребкове і скреперне електроприводне обладнання

 

1. При припиненні подачі електроенергії, аварії слід негайно виклю­чити обладнання і повідомити завідуючого фермою.

2. При виявленні обриву заземляючого провідника виключити облад­нання, викликати електромонтера і до виконання заземлення не включати в роботу.

3. Ремонт і технічне обслуговування транспортерів і скреперів прово­дити тільки після їх відключення і вжиття заходів, виключаючих мож­ливість їх мимовільного включення.

3.     При обслуговуванні і ремонті похилого транспортера слід користу­ватися міцною і надійно закріпленою драбиною.

 

          ІV. Вимоги безпеки по закінченні роботи

 

1. Виключити пускову апаратуру привода скребкового чи скреперного обладнання.

2.  Зупинити і загальмувати вагонетку, провести її фіксацію проти мимовільного відкочування.

3. Привести в порядок робоче місце, інструмент, інвентар.

4.     Про недоліки, що мали місце підчас робти повідомити завідуючого фермою чи Інженера по механізації трудомістких процесів.

 

 

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:    Інженер з ОП                                                Григораш  Ю.С. 

                                                                                                                                                       

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   ІНСТРУКЦІЯ № 166 

                                                                                                                                                                     з охорони праці при проведенні санітарних заходів

                                  І.  Загальні вимоги безпеки

1. До роботи з дезинфікуючими засобами допускаються особи не мо­лодші 18 років, що не мають медичних протипоказань, пройшли виробниче навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктажі по охороні праці.

2.  Проведення санітарних міроприємств дозволяється проводити тільки під контролем ветеринарного лікаря (.фельдшера), агронома-хіміка. При цьому не допускається присутність сторонніх осіб.

3. До роботи з пестицидами і особливо небезпечними речовинами пра­цюючі допускаються тільки по письмовому наряду-допуску

4 При проведенні санітарних заходів на працюючих можуть діяти слідуючі небезпечні і шкідливі фактори: хімічні речовини в повітрі робочої зони; пожежна небезпека.

5. Працюючі зайняті проведенням санітарних міроприємств повинні знати характер дії шкідливих факторів на організм людини, безпечні методи виконання робіт, правила техніки безпеки, пожежної безпеки, виробничої санітарії і особистої гігієни, надання долікарської допомоги.

Спецодяг, спецвзутя і інші засоби індивідуального захисту повинні бути справними І  застосовуватися за призначенням.

7.  Тривалість робочого дня з фосфорорганічними, сильнодіючими і високотоксичними речовинами — 4 години з допрацюванням двох годин на інших роботах не пов'язаних з отрутохімікатами, з рештою хімікатів тривалість робочого дня — 6 годин.

8. При проведенні санітарних міроприємств з використанням аеро­зольних генераторів необхідно мати під рукою засоби пожежогасіння

(вогнегасники, лопату, лом).

9. Не допускається присутність в робочій зоні сторонніх осіб, розпи­вання спиртних напоїв, куріння, робота в стані алкогольного чи наркотич­ного сп'яніння.

10. Працюючий повинен виконувати тільки ту роботу по якій пройшов інструктаж і на виконання якої отримав завдання, не передоручати вико­нання своєї роботи іншим.

11. Установка для санітарної обробки слід розміщувати з підвітряної сторони приміщення, не загромаджувати проходи і проїзди. Знати розміщення і вміти користуватися засобами сигналізації і пожежо­гасіння.

12. При виявленні несправності обладнання, інструментів, при пору­шенні норм безпеки, пожежі, аварії чи травмуванні працівників негайно повідомити про це керівника робіт (завідуючого фермою, бригадира і т.д.).

13. Особи, що порушують вимоги даної інструкції притягуються до відповідальності згідно законодавства.

 ІІ. Вимоги безпеки перед початком і під час роботи1.  Визначити порядок проведення санітарних  міроприємств , пе­ревірити справність обладнання, виставити знаки безпеки, одягнути спе­цодяг.

2.  З приміщення видалити тварин, відключити електроенергію. Відключення повинен виконати спеціаліст-електрик.

3. Перевірити герметичність з'єднань фланців, штуцерів, справність манометра, запобіжні клапани повинні бути відрегульовані на робочий тиск і опломбовані.

4. Перевірити наявність і комплектність аптечки, в ній обов'язково повинні бути речовини для нейтралізації, застосовуючи х    дезінфікуючих засобів.

5. Місце роботи забезпечити чистою водою, милом, рушником.

6.  Препарати для проведення санітарних обробок видаються в кількості, необхідній на одну робочу зміну.

7. Готування розчину дезинфікуючих засобів проводять в відведеному для цієї мети місці.

8. Об'єкти, де проводяться роботи особливо небезпечними препарата­ми, повинні охоронятись. Охорона розміщується на відстані не менше 50 м від об'єкта. На всіх підступах до місця роботи виставляється попереджу­ючі написи: '  Небезпечно — отруєно!" і "Вхід заборонено".

9. Аерозолі вводять в приміщення з навітряної сторони через вікно чи отвір в стіні не допускаючи розсіювання аерозолю за межі оброблюваного приміщення.

Л 0. При обробітку стін приміщення, стерегтися, щоб струмінь розчину не потрапив на оголений провід електромережі, що може привести до ураження електричним струмом.

11.  Забороняється заходити в зону оброблену отруйними і силь­нодіючими речовинами, вживати їжу під час роботи з дезинфікуючими засобами, хімікатами і бактеріальними препаратами.

12. Роботи по внесенню порошкових дезинфікуючих засобів проводять в безвітряну погоду або при слабому вітрі, починаючи з підвітряної сторони оброблюємої дільниці.

13. При роботі з використанням машин і обладнання, що працює під тиском, слідкувати за показами манометра, не допускаючи підвищення тиску вище указаного в паспорті.

14. Готувати принади з антикоагулянтами і гостродіючими засобами слід в приміщенні з хорошою вентиляцією, витяжний шкаф чи на відкритому повітрі.

15. При роботі установок з двигунами внутрішнього згорання необхідно забезпечити видалення відпрацьованих газів за межі приміщення.

16. Агресивні рідини в скляній тарі можна переносити в корзинах з двома ручками заповнених стружкою.

17. Небезпечно ставати на кришки люків, перекриття канав не впев­нившись в їх надійності. Переходити через траншеї слід по містках з перилами.

18.  Не можна проводити запуск і зупинку апаратів і т.д. (крім аварійної зупинки) на яких ви не працюєте.

19. Не можна сідати, ставати, класти одяг і т.д. на захисні кожухи і огородження небезпечних вузлів машин і обладнання.

20. Розлиті на підлогу горючі та інші матеріали повинні негайно при­биратись.

21. Прибирання розлитих кислот і лугів, приготування дезинфікуючих розчинів виконують в протигазах з коробкою марки "В".

22. Не можна працювати на обладнанні зі знятими чи пошкодженими засобами захисту (кожухи, заземлення, блокіроки і т.д.).

23. Постійно контролювати і підтримувати нормальний хід техно­логічного процесу. Своєчасно повідомляти черговому електрику, слюсарю чи керівнику робіт про виявленні відхилення.

ІІІ. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1. При виявленні пожежі працюючий повинен: негайно повідомити про це начальника ПСО, найближчу пожежну частину чи чергового райвідділу внутрішніх справ та завідуючого фермою; подати сигнал тривоги; Ігристу-пити до гасіння пожежі підручними засобами, про необхідності ор­ганізувати евакуацію людей і тварин з небезпечної зони,

2. Рухатись в задимленому приміщенні слід вздовж стін прикривши рот і ніс мокрим платком.

Якщо загорівся одяг, кого зривають або гасять, обгорнувши людину щільною тканиною (ковдра, кошмо, брезент і т.д.1

3.  При розриві шлангів, роз'єднання штуцерів і шлангів необхідно припинити подачу розчину і усунути несправність.

4.  При нещасному випадку необхідно надати першу допомогу по­терпілому про випадок повідомити керівника робіт, при необхідності потерпілого відправити в лікарню

Зберегти до повного розслідування на робочому місці обставини і обладнання таким", якими вони були в момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю і здоров'ю працюючих і не порушить безперервного технологічного процесу)

ІV.Вимоги безпеки по закінченню роботи

1. По закінченні роботи установки апаратури, посуд, що використову­вався для приготування розчинів, необхідно промити нейтралізуючим роз­чином та чистою водою,

2. Після приготування принад весь посуд, стіна, лотки і т.д., що були в контакті з отрутою чи  культурами  бактерій ретельно миють гарячим 2% розчином соди.

3. По закінченню дератизаційних робіт збирають залишки принад і трупи гризунів. Трупи збирають лопатою, совком або руками в гумових рукавичках, закопують в землю на глибин}' не менше 0,5 м, з обробленням 10% сумішшю хлорного вапна 5% розминок лізолу або спалюють. Рештки принад спалюють.

4. Спецодяг після роботи необхідно скинути, витрусити, провітрити і просушити. Зберігати  спецодяг необхідно в спеціальних шафах.

5.  Гумові частини протигазів і респіраторів ретельно мить теплою водою з милом, протирають ватним  тампоном, змоченим 0,5% розчином маргацевокислого калію, знову промивають чистою водою, просушують при кімнатній температурі. Так само проводиться дезактивація гумового взуття і рукавиць.

1.     Після роботи лице і руки необхідно вимити теплою водою з милом, прийняти душ.

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н                                            Копиця Л.Г.

 

ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                         

                                                              ІНСТРУКЦІЯ №  144

 

з охорони праці при обслуговуванні стаціонарного кормороздавального обладнання

 

І.Загальні вимоги

1. До роботи на стаціонарному кормороздавальному обладнанні допу­скаються особи, що не мають медичних протипоказань, пройшли виробни­че навчання, вступний і первинний на робочому місці інструктаж з вимог безпеки і обов'язково повинні мати не нижче 1 групи допуску по електро­безпеці.

2..Після двох-трьох змін роботи під наглядом завідуючого фермою чи наставника, якщо працюючий засвоїв навики безпечної роботи, оформ­ляється допуск працюючого до самостійної роботи.

3. Працюючі повинні дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не допускається: присутність в робочій зоні сторонніх осіб і в першу чергу дітей, розлиття спиртних напоїв та куріння, робота в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також в хворобливому стані.

4. При роботі на стаціонарних кормороздавачах слід проявляти обе­режність до можливих небезпечних і шкідливих факторів: рухомі ме­ханізми, рухомі частини обладнання, відлітаючі частини, підвищений рівень шуму, протяги, недостатня освітленість і підвищена запиленість повітря робочої зони, небезпека ураження електричним струмом, агре­сивні тварини.

5. Спецодяг, спецвзуття і інші засоби індивідуального захисту повинні відповідати вимогам стандартів і технічних умов, зберігатися в спеціально відведених місцях з дотриманням правил гігієни та застосовувати в справ­ному стані і за призначенням.

6. Для застереження аварій і пожеж необхідно утримувати в чистоті і справності обладнання і приміщення, не захламлювати проходи і проїзди. Працюючі повинні знати розміщення сигналізації, засобів пожежогасіння та вміти користуватися ним. Суворо дотримуватись вимог інструкції про­типожежної безпеки.

7. При виявленні несправності обладнання, а також порушенні норм безпеки, пожежі, аварії, травмуванні працюючих негайно повідомити про це завідуючого фермою.

8.  Необхідно знати і вміти застосовувати способи надання першої долікарської допомоги потерпілому.

9. Працюючі повинні суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Курити, вживати їжу слід у відведених для цієї мети місцях.

7.     За порушення вимог даної інструкції винні притягуються до відповідальності згідно законодавства.

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

1.  Оглянути робоче місце, справність інструменту, інвентарю і при­строїв. Усунути виявлені недоліки.

2. Перевірити справність  обладнання, його технічний стан повинен відповідати вимогам заводу - виготовлювача викладений інструкції по ек­сплуатації. Звернути увагу, щоб зубчаті, ланцюгові, пасові передачі були закриті захисними кожухами.

3. Перевірити наявність надійного заземлення всіх металічних частин.

4. Оглянути тягові троси і ланцюги , перевірити їх натяг.

5. Підготувати чистики і проштовхувачі кормів.

6. Упевнитися, що на робочих органах обладнання немає сторонніх предметів, що в зоні роботи немає людей і тварин, подати сигнал, після чого включити роздавач в роботу, упевнившись в його справності.

ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи

1. Під час роботи стаціонарного кормороздавача обладнання не до­пускати його перевантаження та потрапляння на нього разом з кормом сторонніх предметів.

2. При роботі кормороздавачів переходити через них можна лише при наявності містка з поручнями.

3.  При забиванні кормовим матеріалом кормороздавача, очищення його проводять при відключеному електроприводі, вивішеному плакаті "Не включати! Працюють люди!", з застосування  чистика з ручкою довжи­ною не менше 1 м.

4. При роздаванні сипучих кормів стежити за герметичністю облад­нання та ефективністю вентиляції, своєчасно повідомляти завідуючого фермою, інженера по механізації трудомістких процесів про несправності вентиляції.

5. Недопустима робота кормороздавача з знятим або пошкодженими засобами захисту (захисні кожухи, заземлення, блокуючи  пристрої).

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1. При виникненні сторонніх шумів і стуків негайно зупинити кормо­роздавач і усунути причину.

2. При появі на не струмопровідних металічних частинах напруги, не­гайно відключити привод кормороздавача від електромережі і повідомити завідуючому фермою.

3. При припиненні подачі електроенергії відключити кормороздавач від електромережі та вжити заходів, щоб не сталося раптового включення в роботі'.

4. Перед включенням в роботу упевнитись, що це нікому не загрожує, подати сигнал.

Вимоги безпеки по закінченні роботи

 Привести в порядок робоче місце, відключити обладнання від елек­тромережі. Очистити робочі органи від залишків корму. Провести щоденне технічне обслуговування.

РОЗРОБЛЕНО:     Майстер в/н               Копиця Л.Г                ПОГОДЖЕНО:     Інженер з ОП                                               Григораш  Ю.С.    

 

 


Комментариев нет: