Тваринництво урок №10 03.11.2023.

 Добрий день, учні групи № 14

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".    

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами  здійснювати 

дистанційне навчання  з предмету: "Тваринництво"

03.11.2023

Домашнє завдання  опрацювати  і записати конспект.
Тема програми Технологія виробництва  яловичини.
Тема уроку: №10.Підготовка корів до отелення і утримання телят .
Перегляньте  утримання телят .

ПІДГОТОВКА КОРОВИ ДО ОТЕЛЕННЯ

Правильна підготовка до народження міцного життєздатного телятка є однією з умов високих надоїв.


Вже за 45—60 днів до отелення корову не рекомендують доїти. Її треба перевести на сухостій або, як кажуть у народі, запустити. У цей період організм тварини відпочиває і накопичує поживні речовини. Запуск провадять поступово, залежно від продуктивності корови, протягом 3—7 днів. Перед початком запуску з кормового раціону виключають коренеплоди та інші соковиті корми, а також концкорми. Одночасно зменшують кількість води і кількість доїнь.

Через 5—6 днів після припинення доїння, коли вим’я зменшиться, корову починають готувати до отелення. На цей час вона повинна бути добре вгодована. Проте загодовувати корову не слід — це шкідливо позначається на її продуктивності.
У сухостійний період згодовують доброякісні корми: сіно, солому, буряки, силос, концентровані й мінеральні корми. За 15—20 днів до отелення в раціоні зменшують кількість соломи і соковитих кормів, а в останню декаду бажано давати лише добре сіно. Годують і напувають корів у сухостійний період тричі на добу.
Тільна корова потребує добрих умов утримання і дбайливого догляду. Приміщення повинно бути чистим, сухим, світлим і без протягів, а підлога в ньому рівною, не слизькою, з достатньою кількістю сухої підстилки. Утримання на вологій підлозі без підстилки може викликати захворювання.
Взимку, якщо немає ожеледиці, тільну корову треба випускати на прогулянку на 2—4 години, залежно від погоди. Це зміцнює її організм, сприяє нормальній роботі органів травлення і благополучному отеленню. Припиняти прогулянки слід за 2—3 дні до отелення.
При підготовці нетелей треба уже за 3—4 місяці привчати їх до масажу вим’я. При цьому перші 10 днів слід два рази на день по 1—2 хвилини тільки злегка погладжувати вим’я, а потім робити масаж 3—5 хвилин. Перед цією процедурою вим’я треба обтерти рушником, змоченим теплою водою. Масаж припиняють за 10—15 днів до отелення.
Корова виношує теля 285 днів. Для визначення часу отелення користуються календарем отелень корів.


Добовий раціон взимку у сухостійної корови живою вагою 400—500 кілограмів:
=4—8 кілограмів сіна
=3—6 кілограмів соломи
=10—20 кілограмів соковитих кормів
=0,5—1,5 кілограма концкормів
=50 грамів солі кухонної
=50 грамів крейди.

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий