Основи зоогігієни Урок №8 25.01.24

 Добрий день, учні групи № 14 

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".   

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами   здійснювати 


дистанційне навчання   з предмету : "Основи зоогігієни "

    25.01.2024

Домашнє завдання -Опрацювати матеріал .              Записати і вивчити .

Тема  програми : Санітарно-гігієнічні вимоги до води, водопостачання та напування тварин

Тема уроку: № 8  Ветеринарно-гігієнічні вимоги до води        

1. При санітарно-гігієнічній оцінці якості води беруть до уваги її фізичні, хімічні та біологічні властивості. 

Фізичні властивості води (органолептичні властивості). 

З фізичних властивостей води звертають увагу на такі показники: температуру, прозорість, каламутність, наявність осаду, колір, смак і запах. 

Споживання холодної води взимку може призводити до зниження продуктивності і підвищення витрат кормів  на одиницю продукції, оскільки на нагрівання її в організмі необхідна певна кількість енергії. Крім того, це може бути причиною простудних захворювань у тварин і абортів у вагітних маток. 

Дуже теплу воду тварини п’ють не з охотою, тепла вода погіршує роботу травної системи. Для дорослих тварин температура води – 10-12°С, для вагітних маток – 12-15°С, для молодняку – 15-20°С. Прозорість води зумовлюється наявністю в ній частинок мінерального та органічного походження. Присутність в ній великої кількості мінеральних, органічних речовин роблять її непрозорою, а мутною. Наявність осаду визначають при відстоюванні води. Розрізняють піщаний, мулистий осади. Воду з осадом без очищення не використовують. Колір води залежить від наявності в ній органічних та мінеральних домішок. 

Доброякісна вода безбарвна, але й набуває блідо-жовте, інтенсивно-жовте, жовто-буре, зелене, буре забарвлення. Питна вода повинна бути приємною на смак, що зумовлено розчиненими у воді солями в оптимальних кількостях. Неприємний смак або присмак найчастіше залежить від надлишку їх у воді. Розрізняють солоний, гіркий, кислий. Так, надлишок хлористого натрію і калію надає воді солоного смаку, солей магнію – гіркого, залі за і міді – в’яжучого. Продукти гниття органічних речовин придають неприємний гнильний смак. Розчинені гази, розклад органічних речовин та мінеральних сполук надають характерний запах воді. Так, при розкладі органічних речовин рослинного походження-болотний запах, вода, забруднена гноєм – запах аміаку, сірководню. Хімічні властивості води. За активну реакцію середовища приймають концентрацію вільних активних іонів водню.

Доброякісна вода повинна мати нейтральну або слаболужну реакцію (рН 6,5-8,5). Вода, яка забруднюється органічними речовинами тваринного походження (гній, сеча, трупи та продукти їх гниття) мають лужну реакцію. Якщо рН води відкритих водойм нижча за 6,5 або вища за 8,5 то це свідчить про те, що вода забруднена стічними водами промислового або тваринного походження. Твердість води – це вміст у воді солей лужних металів – кальцію і магнія. Присутність цих солей в воді бажано, так як організм потребує ці солі, крім цього ці солі придають смак воді. Але велика кількість цих солей не бажана. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий