Машини і обладнання Урок №24 09 02.2024



Добрий день, учні групи № 14 

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".   

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами   здійснювати 


дистанційне навчання   з предмету : "Машини і обладнання"

   

 09.02.2024

СЬОГОДНІ В НАС ОСТАНІЙ УРОК З МАШИН І ОБЛАДНАННЯ, ТОМУ ВАМ ПОТРІБНО ПРОЙТИ ТЕСТУВАННЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ:


https://docs.google.com/forms/d/1p4qtEzP6WxVCLLaeQ0iGp9jKAcCI2_ti5m837r1rIsk/edit

ТЕМА ПРОГРАМИ :Технічне обслуговування  обладнання та машин. 

Лабораторно - практичні  заняття:

Тема уроку:№24  Ознайомлення з правилами  роботи    циклонів-пиловловлювачів, автопоїлок та іншого обладнання.                     

Посилання на електронний підручник де ви ознайомитися з машинами і обладнанням на тваринницьких фермах 

https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/agroinjenerija/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/1/tema_11.htm







Мокрі пиловловлювачі призначені для очищення газів від пилу при пропусканні пилогазової суміші через шар води.

За принципом дії мокрі пиловловлювачі підрозділяються на зрошувані, комбіновані, барботажні і пінні.

Мокрі пиловловлювачі вловлюють пил крупністю до 5 мкм з ефективністю до 98-99 % .

За принципом дії мокрі пиловловлювачі розділяють на чотири групи:

• плівкові, в яких вода стікає по стінках у вигляді водяних плівок; у них пил осідає і рухається разом з водою (шлами);

• зрошувані, в яких рідина утворює при стіканні водяну завісу, через яку проходить запилений потік повітря;







• комбіновані, такі, що суміщають два перші способи;

• мокрі фільтри, в яких запилене повітря пропускають через шар води або піни[1].

До першої групи відносяться: зрошуваний циклон, плівковий пиловловлювач з вертикальними насадками, циклон ЛІОТ з водяною плівкою.

До другої групи відносяться: скрубер з насадкою, пиловловлювач шахтного типу, механічний газопромивач, відцентровий турбінний пиловловлювач, багатозонний пиловловлювач, пилоуловлювальна башта з ґратами, горизонтальні пиловловлювачі, камери мокрого очищення.

До третьої групи відносяться: скрубер ВТІ Промбудпроект, мокрий шаровий відцентровий пиловловлювач, зрошуваний циклон, прямоточний пиловловлювач МПР-100, пиловловлювачі з трубою Вентурі і ін.

До четвертої групи відносяться: простий мокрий фільтр, мокрий фільтр з решетом, шаровий фільтр і пінні пиловловлювачі.

На практиці широке застосування отримали пиловловлювачі третьої групи. Мокре пиловловлення застосовується для видалення частинок крупністю більше 0,3 мм із запилених газів. А також при очищенні від пилу гарячих і вибухонебезпечних газів.

За принципом дії мокрі пиловловлювачі підрозділяються на зрошувані, комбіновані і пінні

Мокрий барботажний пиловловлювач.

Мокрий барботажний пиловловлювач являє собою циліндроконічний резервуар 1 заповнений водою, через яку барботує запилене повітря, що подається по зануреній під шар води центральній трубі 2. При проходженні крізь воду газ звільняється від пилу і видаляється через патрубок 3. Пил осаджується у воді і накопичується у конічній ділянці пиловловлювача, звідки він у вигляді шламу періодично випускається через патрубок 4.

Ступінь очищення газів не перевищує 50 – 60 %, тому що при спливанні бульбашки змочуються тільки частинки, які знаходяться на її поверхні. Частинки пилу, що знаходяться всередині бульбашки, практично не змочуються.

Пінні пиловловлювачі

Пінний пиловловлювач складається з корпуса 1, зрошувального пристрою 2 і решітки 3. Пиловловлювач являє собою колону циліндричного або прямокутного перетину, в якій установлені одна або декілька щілинних решіток. Запилені гази подаються знизу під решітку.

Залежно від швидкості руху газів пиловловлювач може працювати в барботажному, пінному і хвильовому режимах. При барботажному режимі газові бульбашки з невисокою швидкістю проходять шар рідини на решітці. При подачі газу з більшою швидкістю на решітці утворюється шар турбулізованої рідини (піни) – пиловловлювач працює в пінному режимі. Якщо швидкість потоку газів велика, відбуваються коливальні зміни висоти шару піни, створюються газові струмені, зростають гідравлічний опір і винесення бризок – усе це характеризує хвильовий режим роботи пиловловлювача. Найбільш ефективний пінний режим, який забезпечує найкращі умови для підводу частинок пилу до турбулізованих плівок рідини.

Ефективність уловлення пилу у пінних апаратах становить 92 – 99 %.

Відцентровий зрошуваний скрубер

 

У відцентровий скрубер  запилені гази із швидкістю до 20 м/с подають тангенціально по патрубку 1 в нижню частину циліндричного корпуса 2. Завдяки такій подачі гази набувають в середині корпуса обертового руху. Частинки під дією відцентрових сил осаджуються на внутрішній поверхні корпуса.

У верхній частині корпуса по колу закріплені форсунки 4, в які під тиском надходить вода з кільцевої труби 3. Струмені води з форсунок подаються тангенціально до внутрішньої поверхні корпуса в бік обертання газового потоку. Вода стікає по поверхні корпуса, змочує частинки і виносить їх в нижню конічну частину, з якої шламова вода безперервно видаляється через затвор 5. Газ всередині скрубера обертається, підіймається угору і при проходженні між форсунками додатково очищується від відносно дрібних частинок, які коагулюють і осідають під дією сили ваги.

Ефективність уловлення пилу у відцентрових скруберах складає до 80%.

Швидкісні пиловловлювачі  

Швидкісні пиловловлювачі складаються з труби Вентурі і відцентрового краплевловлювача. Загальна конструктивна ознака цих пиловловлювачів – наявність труби розпилювача, де відбувається інтенсивне дроблення газовим потоком рідини, яка його зрошує. Швидкість газового потоку в трубі Вентурі коливається від 40 до 150 м/с.

Швидкісні пиловловлювачі застосовують для остаточного очищення запилених газів в системах пиловловлення сушарок. Ефективність уловлення пилу в швидкісних пиловловлювачах складає 96 – 98 %.

3.6. Напувалки, їх типи

Напувалка – це спеціальний автоматично діючий пристрій, за допомогою якого тварини і птиця самостійно без участі людини отримують із водопроводу необхідну для напування воду в будь-який час доби і в необхідній кількості.

Автонапувалки за організацією напування поділяють на:

·   індивідуальні – застосовують на фермах ВРХ за прив’язного утримання, на свинофермах в окремих станках;

·   групові – використовують на фермах ВРХ за безприв’язного утримання, у літніх таборах, а також для свиней за групового утримання.

За принципом дії поділяються на:

·   клапанні;

·   вакуумні;

·   поплавкові;

·   соскові;

·   краплинні (ніпельні).

 

3.6.1. Напувалки для великої рогатої худоби

Для напування великої рогатої худоби на фермах будь-яких розмірів застосовують індивідуальні або групові напувалки.

Напувалка АП-1А застосовується для напування всіх видів і груп великої рогатої худоби крім молодняку. Застосовують її в корівниках із прив’язним і боксовим утриманням тварин, зокрема в фермерських господарствах.

 Вода з водонапірної мережі стояком надходить до чаші автонапувалки. Під дією гумового амортизатора 9 клапан 2 і гумове сідло 5 щільно зачиняють відхідний отвір, а важіль 7 стержнем клапана піднятий від дна чаші 8. Тварина, прагнучи дістати воду, натискає носом на важіль 7, амортизатор 9 стискується, клапан відходить від сідла і крізь щілину, що утворилася, надходить вода. Після того як тварина нап'ється і відпустить важіль, амортизатор щільно притискує клапан до гнізда, припиняючи надходження води в чашу.

Автонапувалка ПА-1А має таке саме призначення, але всі деталі виготовлені з металу. Автонапувалки міцніші, їх можна використовувати на фермах молодняку великої рогатої худоби.

Групові чотиримісні автонапувалки з електропідігріванням АГК-4Б застосовують для напування худоби в корівниках за безприв’язного утримання, на вигульних майданчиках і в таборах (до 100 голів). Напувалка складається з корита, утепленого скловолокнистою ізоляцією, напувальної чаші місткістю 40 л, клапанного механізму з поплавцевим приводом і системи електропідігрівання. Місця для напування тварин закриті підпружиненими накривками.    У корпусі над чашею розміщений трубчастий електронагрівний елемент потужністю 705 Вт. Потрібну температуру води автоматично підтримує терморегулятор. Основними його вузлами є мікроперемикач і мембрана. У разі нагрівання води мембрана прогинається, тисне на мікроперемикач і вимикає електричне коло живлення нагрівного елемента. Обертанням регулювального гвинта, який за допомогою гвинтової пари змінює величину зазору між мембраною і мікроперемикачем, встановлюють потрібну температуру води. Рівень води у напувальній чаші регулюють переміщенням важеля поплавця навколо осі шайб клапанного механізму так, щоб за рівня води 100-110 мм її надходження в чашу припинялося.

Ізольована двокамерна напувалка ID100 «Тепле джерело» застосовується в корівниках з безприв’язним утриманням худоби, а також на пасовищах. Напувалка виконана з високоякісного поліетилену, подвійні стінки напувалки ізольовані поліуретановою піною, завдяки чому її можна використовувати як за низьких температур (до -30 ° С), так і в літню спеку. Подача води здійснюється водопроводом який прокладено нижче рівня промерзання ґрунту (мінімум 1,8 м). Напувалка оснащена кришкою, яка легко відкривається. Дві кулі, що закривають отвори в кришці, чудово запобігають забрудненню рідини та контакту з повітрям. Вбудований поплавковий клапан дозволяє регулювати необхідний рівень води.

 

Напувалка групова перекидна. Призначена для напування групи корів водою за безприв’язного утримання тварин.

 

 Напувалка групова перекидна

 

Напувалка працює таким чином: вода з трубопроводу через клапанний пристрій надходить у напувалку, в міру наповнення напувалки водою поплавок клапанного пристрою піднімається з рівнем води і перекриває вхід води в напувалку. В міру використання води поплавок клапанного пристрою опускається і відчиняє вхід води в напувалку. Таким чином, рівень води в напувалці поновлюється.

  Напувалки для свиней

Для напування свиней застосовують чашкові та безчашкові (соскові, ніпельні) автонапувалки.

Безчашкові соскові напувалки ПБС-1А встановлюють у свинарниках для групового або індивідуального утримання тварин у станках та на вигульних майданчиках. Одна напувалка розрахована на 25-30 голів. Напувалка складається (рис. 3.22) з корпусу 2, соски 1, ущільнювальних прокладок 3 та 4 і клапана 6. Встановлювати її потрібно з нахилом (45о) так, щоб носик корпусу був над соскою.

Діє напувалка так. Тварина бере ротом сосок 1 разом з корпусом 2 напувалки і стискує їх. Сосок 1 перекошується відносно корпуса 2 і клапана 6. При цьому утворюється зазор між клапаном 6 та прокладкою 4, крізь який вода під тиском надходить осьовим каналом соска в порожнину рота тварини. Коли тварина відпускає сосок, під дією амортизатора клапан повертається в початкове положення і перекриває витікання води.

Подача води становить 1,33 л/хв. За сили притискання кінця соски 15 Н і тиску води в мережі 80-350 кПа.

 

Під час напування тварина забирає сосок разом із носком корпусу і стискає їх. При цьому сосок переміщується до зіткнення із носком корпусу, а між ущільненням в соску і кільцевим пояском клапану утворюється щілина, через яку вода поступає безпосередньо в рот тварини. Коли вона нап’ється і випустить із рота сосок, той під дією тиску води повернеться в початкове положення, і надходження води з напувалку припиниться. За тиску в системі від 0,08 до 0,35 МПа витрата напувалки становить 1,33 л/с. Одна соскова напувалка розрахована на обслуговування 20-30 свиней.

Серед чашкових напувалок є напувалки моделей МР 8, МР 10, 92R та інші.

Поїлки для врх При розведенні великої рогатої худоби необхідно створювати відповідні умови утримання: в приміщенні потрібно підтримувати температурний режим, щоб оцінка не опускалася нижче 17 градусів, для цього потрібно обігрів і в будові не повинно бути протягів, також щодня проводять чистку гною. Кожне стійло обладнується годівницею і поїлки з надходженням чистої води, тваринам необхідно щоденне отримання корму і встановленого обсягу рідини. Конструкції поїлок можна зробити своїми силами або залучити фахівців, які втілять в життя вимоги тваринника і зроблять роботу під ключ. Зміст Поїлки для ВРХ: що це таке і навіщо потрібні Які бувають поїлки Поїлка для корів і биків своїми руками Поради та рекомендації від досвідчених тваринників і ветеринарів Поїлки для ВРХ: що це таке і навіщо потрібні Без цього інвентарю не обійтися жодному фермеру, який займається тваринництвом. Поїлки для ВРХ встановлюються, щоб тварини могли отримати достатню кількість води. Правильний водний баланс впливає на якість і кількість одержуваної продукції. До поїлки пред`являються вимоги: Поїлки для ВРХ доступна регуляція подачі води- зручна чистка резервуара для підтримки санітарних норм- нешкідливість матеріалів, з яких виготовляється обладнання- безпечне використання конструкції тваринами - поїлка не повинна містити гострих кутів і небезпечних деталей. Вода необхідна для засвоєння і переварювання кормів. Її нестача впливає на травлення, сповільнює всмоктування в кров поживних речовин. Тому бажано придбання готових конструкції або самостійне їх виготовлення. Відра й корита поступово відходять з ужитку, так як вони не відповідають санітарним нормам. Зараз новітнє обладнання представляють різні виробники, їх моделі відрізняються оригінальністю і обсягами. Чиста вода, отримана тваринам через поїлку, позитивно впливає на його фізіологічну діяльність і правильний розвиток. Зверніть увагу! Перед встановленням обладнання для отримання води потрібно визначити, скільки рідини може вживати одну тварину за добу. М`ясним породам ВРХ потрібно менше води, ніж м`ясних і м`ясо-молочним породам. Які бувають поїлки Як було сказано, одна зі складових для хорошого удою і приросту худоби - це надходження в достатній кількості чистої води. Від варіанту утримання тварин залежить, який різновид обладнання буде використовуватися: Груповий вид поїлок для ВРХ підходить для місць, де тварини утримуються без прив`язі. Зазвичай це стаціонарні автопоїлки, що встановлюються на фермах, і пересувні моделі, що призначаються для водопою худоби на випасі. Індивідуальні. Пристосовані для тих господарств, де тварини прив`язні. Багаторівневі. Поїлки встановлюють для худоби, що міститься на різних рівнях. У холодну пору року надходження води тваринам проводиться без особливих відмінностей від літнього часу, але в тому випадку, якщо в приміщенні підтримується покладена температура. Для цього конструкція з пластику - оптимальний варіант. В общем-то фермер тільки виграє, якщо в приміщенні в зимовий період будуть працювати поїлки з підігрівом для ВРХ. Комфортні умови, створені для тварин, тільки підвищать надої і посприяють збільшенню ваги. додаткова інформація! З поїлок для биків і корів не поять телят. Їх не містять разом. Для молодняку ​​існує спеціальне приміщення з обладнанням особливого характеру і вимог до конструкції.




Комментариев нет:

Отправить комментарий