Машини і обладнання урок№ 12 23.10.2023

 Добрий день, учні групи № 14 

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".   

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами   здійснювати 


дистанційне навчання   з предмету : "Машини і обладнання"

    25.11.2022

Домашнє завдання - Опрацювати матеріал, скласти опорний конспект і вивчити Правила експлуатації та технічного обслуговування машин      і обладнання.

Посилання на електронний підручник  https://elibhttps://elib.tsatu.edu.ua/dep/mtf/tsapk_2/.tsatu.edu.ua/dep/mtf/tsapk_2/

Тема програми : Обладнання  для створення мікроклімату у приміщеннях.


 Тема уроку: №12Правила експлуатації та технічного обслуговування машин      і обладнання.

Правила експлуатації і основні регулювання вентиляційного обладнання

Перед пуском вентиляційного обладнання його щоденно оглядають і перевіряють технічний стан. У разі вмикання в роботу припливної вентиляційної установки виконують наступні операції: відкривають утеплювальний кран на повітрозаборі; повністю закривають зимою і відкривають влітку обвідний канал калорифера; встановлюють загальний дроселюючий пристрій вентиляційної установки, що має відповідати положенню, зафіксованому під час регулювання продуктивності вентилятора для кожного періоду року; визначають положення жалюзійних решіток на випускних і всмоктувальних отворах повітропроводів; перевіряють обертання робочого колеса вентилятора, повертають рукою за шків; перевіряють наявність захисних металічних решіток на всмоктувальних отворах вентиляторів.

Запускають вентиляційне обладнання в наступній послідовності: вмикають калорифери, для чого перед цим перевіряють, чи відкриті повітропропускні пристрої, закривають пристрої для спуску води, відкривають кран на лінії зворотнього току води, а потім відкривають кран, який подає воду до калориферів, і після появи струменю води з пристрою для спуску повітря закривають його; вмикають електродвигун вентилятора.

Під час роботи вентиляційного обладнання слідкують за температурою в тваринницькому приміщенні. Якщо температура вище за допустиму, то зменшують температуру повітря, що нагнітається. Для цього відкривають обвідний канал у калориферів, які працюють на парі або воді. Якщо температура повітря в приміщенні нижче за допустиму, то підвищують температуру нагнітального повітря шляхом прикривання обвідного клапана калорифера. У електрокалориферів температуру подаваного повітря регулюють за рахунок відмикання нагрівальних станцій.

У процесі роботи вентиляційних установок слідкують за ступенем нагрівання електродвигунів і підшипників. Не допускається підвищення температури підшипників понад 50 0С.

Для зупинки вентиляційної установки вимикають електродвигуни вентиляторів, електрокалориферів і калориферів, які працюють на парі. У калориферів, які працюють на воді, зменшують подачу води з таким розрахунком, щоб не допустити її заморожування.

Нормальна робота калориферів може бути тільки за дотримання вимог експлуатації. Зовнішню поверхню очищають не менше одного разу на три місяці. Оребрення калориферів очищають, продуваючи стиснутим повітрям або парою.

У зимовий період експлуатації калориферів треба особливо уважно слідкувати за їх роботою, не допускаючи заморожування. Найбільш ефективний спосіб захисту калориферів – автоматичне регулювання. Для цього датчик захисту встановлюють на трубопроводі, яким вода відводиться від калориферів.

Основні причини падіння теплопродуктивності калорифера – низькі параметри теплоносія, нещільний контакт між трубками і пластинами оребрення, а також забруднення зовнішньої і внутрішньої поверхні калориферів.

У процесі експлуатації вентиляційних установок можуть виникнути різні несправності. Причини і способи їх усунення наведено у табл. 2.5.

Таблиця 2.5

Можливі несправності вентиляційних установок, їх причини і способи усунення

Несправності

Причина

Спосіб усунення

Не вмикається електродвигун

Немає напруги в мережі

Немає контакту в підведених проводах

Перегорів запобіжник

Усунути неполадки пусковій апаратурі

Закріпити проводи

Замінити запобіжник

Електродвигун гудить, але вал не обертається

Обрив електропроводу

Заклинювання крильчатки вентилятора

Обрив фази в обмотці статора

Замінити провід

Прибрати сторонні предмети, які потрапили до вентилятора

Замінити електродвигун

Перегрівання корпусу підшипника

Затиснуті підшипники

Недостатньо змазки, або її немає

Відрегулювати підшипники

Змастити

Електродвигун різко зупиняється

Спрацював тепловий захист

Неполадки в пусковій апаратурі

Заклинювання крильчатки вентилятора

Усунути неполадки в пусковій апаратурі

Усунути неполадки в пусковій апаратурі

Електродвигун працює з підвищеним шумом

Значний знос підшипників

Немає змазки змазка

Ослаблення кріплення

Замінити підшипник

Змастити

Підтягнути кріплення

Електродвигун гудить і має понижені оберти

Міжвиткове замикання в обмотці статора

Обмотки одної фази заземлені в двох місцях

Коротке замикання між двома фазами

Обрив однієї з фаз

Розібрати електродвигун і усунути причини несправностей


Комментариев нет:

Отправить комментарий