Агротехнологія Урок№45 03.04.2024

 

ДОБРОГО ДНЯ УЧНІ  ГРУПИ №34 

Продовжуємо дистанційне  навчання 

08.03.2023

Тема програми:Основи раціонального використання  машин

Тема уроку№45 Поняття про агрегати та їх  класифікація за  способом проведення сільськогосподарських робіт.

За посиланням переглянути навчальний фільм внизу сторінки

https://evgivanov.github.io/expl_html_book/book/part1/tema1-1.html

Домашнє завдання:
Створити презинтацію 
Класифікація машинно-тракторних агрегатів

 

Усі МТА розрізняють: за призначенням, кількістю виконуваних операцій, способом їх виконання, характером використання джерела енергії і передавального механізму агрегату, способом з'єднання з трактором, розміщенням машин відносно трактора.


 Класифікація МТА

За призначенням



Орний агрегат














Збиральний агрегат




Посівний агрегат

 

За кількістю виконуваних одночасно операцій

Простий агрегат

                        

Комплексний агрегат

       



 


Комбінований агрегат


За способом виконання операцій

Мобільний агрегат

Стаціонарний агрегат

Стаціонарно-мобільний агрегат

 

За характером використання джерела енергії і передавального механізму

Тяговий агрегат

Тягово-урухомлюва льний агрегат

Урухомлювальний агрегат

Потужність двигунів трактора витрачається на переміщення самого трактора і робочої машини, що виконує будь-яку технологічну операцію (оранку, боронування тощо). Під час використання з трактором транспортних причепів або кузовів тяговий агрегат називають транспортним

Потужність двигуна використовується не тільки на переміщення самого трактора і машини, а і для урухомлення механізмів робочої машини (від ходових коліс машини, або через вал відбору потужності трактора)

Передавання потужності від двигуна до робочої машини здійснюється через вал відбору потужності (ВВП), пасову передачу, а також за допомогою електро- чи гідроурухомника

 

За способом з'єднання робочих машин з джерелом енергії


Причіпний агрегат







Начіпний агрегат

Напівначіпний агрегат

Складається з трактора і причіпної робочої машини, що має свою ходову частину (колеса, полозки тощо), або кількох машин і зчіпки

Складається з трактора (самохідного шасі), начіпної (або кількох) робочої машини і начіпної зчіпки, як правило, маса всієї машини у транспортному положенні сприймається ходовою частиною трактора. У робочому стані маса машини повністю або частково сприймається ґрунтом через робочі колеса, площини і робочі органи

Відрізняється від начіпних тим, що вага робочих машин під час транспортування розподіляється між опорними колесами самої машини і ходовою частиною трактора

 

За розміщенням робочих машин відносно трактора

З переднім розміщенням

Із заднім розміщенням

З боковим розміщенням

З комбінованим розміщенням

 

За розміщенням робочих машин відносно поздовжньої осі трактора

Симетричний агрегат



Асиметричний агрегат

4. Основні вимоги до машинно-тракторних агрегатів

 

Для проведення сільськогосподарських робіт застосовують багато машинно-тракторних агрегатів різних типів і видів. До них ставлять певні вимоги (агротехнічні, технічні, економічні, ергономічні, охорони праці), яких слід додержувати під час комплектування машинно-тракторних агрегатів.

                                                                        Рис. 1.1.6. Показники ефективності роботи агрегатів

Агротехнічні вимоги ставлять до робочої машини і трактора

Під час підбору робочої машини слід врахувати якісні показники і агронормативи (глибина оранки, висота зрізування рослин, норма висіву тощо), яким має задовольняти виконана операція; технологічні допуски, допуски втрати врожаю, пошкодження рослин тощо.

До трактора ставлять такі вимоги – прохідність у горизонтальній площині за значенням колії і шириною рушія; прохідність у вертикальній площині за польовим зазором і наявністю обтічників; прохідність за станом ґрунту – недопустимість утворення глибокої колії, значних деформацій, розпилення, ущільнення тощо.

Технічні вимоги охоплюють: допустимі швидкісні режими як руху, так і робочих органів (частота обертання молотильного барабана) машин, кінематичні показники агрегатів, експлуатаційна надійність трактора, машини і агрегату загалом.

Економічні фактори містять мінімальну собівартість за найменших затрат праці. Вихідними даними для визначення собівартості є: продуктивність агрегату, витрати на технічне обслуговування тощо.

Вимоги до зручності обслуговування:

  • зручність керування агрегатом (оглядовість, легкість контролю за робочими органами, підтримання технологічного режиму тощо);
  • зручність технічного обслуговування;
  • зручність технологічного обслуговування.

Вимоги охорони праці.

Гігієнічні норми стосовно сільськогосподарського виробництва визначають допустимий рівень вібрації, загазованості, запиленості, оптимальну температуру, освітленість і подібні показники на робочому місці механізатора, що забезпечують нешкідливі і безпечні умови праці.

Антропологічні норми характеризують відповідність робочого місця розмірам людини (раціональна поза, постава, огляд і деякі інші фактори).

Фізіологічні норми характеризують оптимальні умови функціонування людського організму (зусилля на педалях, важелях тощо).

 



Комментариев нет:

Отправить комментарий