Урок №17 Тваринництва 20 .12.2023

 Добрий день, учні групи № 14

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".    

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами  здійснювати дистанційне навчання  з предмету: "Тваринництво"

 20.12.2023


Домашнє завдання:

Записати конспект.

Відсилати домашнє  завдання на вайбер 

СТВОРИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПОРІД СВИНЕЙ.

Тема програми: Технологія виробництва свинини.

Тема уроку: №17 Бологічні  особливості свиней,їх відміності 

від інших сільськогосподарських тварин. Породи свиней.

Свинарство є однією з ефективних галузей тваринництва, яка забезпечує населення цінними продуктами харчування, такими як м’ясо, сало. Цінним органічним добривом є гній свиней.                                                                         Для свиней характерні скороспілість та багатоплідність, які дають можливість за короткий період отримати від них значно більше м’яса, ніж від інших видів сільськогосподарських тварин. Порівняно з іншими сільськогосподарськими тваринами свині характеризуються низкою біологічних особливостей. Багатоплідність. Із усіх сільськогосподарських тварин найбагатоплідніші свині. За один опорос свиноматка народжує 10-12 живих поросят. Великоплідність. Поросята народжуються із живою масою 1,0-1,3 кг. У свиноматок короткий період поросності - 114-115 днів. Забійний вихід. У свиней цей показник значно вищий, ніж у інших видів тварин і становить 75-85 % проти 50-60 % у великої рогатої худоби та 44-52 % у овець.   

  Багатоплідність - основна біологічна особливість свиноматок.     Багатоплідність визначається числом живих поросят у гнізді при народженні. Короткий період супоросності, який триває зазвичай 114 - 116 днів, дозволяє від кожної свиноматки отримувати по 2 - 2,5 опоросу на рік.

За останніми даними, світовий рекорд багатоплідності належить китайським породам свиней. Так, матка породи тейху принесла за один опорос 42 живих поросят, а за все життя - 216 поросят. Багато це чи мало? Звичайно, багато. Для порівняння наведемо показники наших товарних і племінних господарств. Тут від однієї свиноматки за період її використання отримують відповідно 40 - 60 і 80 - 100 поросят. Але біологічний потенціал свиноматки величезний запас яйцеклітин у неї складає близько 150 тисяч. Так що досягнення породи тейху - не межа (Шейко І.П. 2003)

Скоростиглість

Скоростиглість визначається швидкістю досягнення статевої і господарської зрілості тварини. Свинка в 9 - 10 місяців може бути покрита, а в 13-14 місяців - дати перший приплід. Під скоростиглістю розуміється здатність свиней досягати такого рівня розвитку, яка забезпечує можливість їх використання для відтворення та отримання м'ясної продукції в короткі терміни. Сучасні породи і технології відгодівлі свиней дозволяє досягати живої маси 100-120кг, за 180-190 діб і приріст живої маси 800-900г в середньому за весь період відгодівлі (В. Д. Кабанов, 2001)

 Забійний вихід

Забійний вихід у свиней вище, ніж у інших видів сільськогосподарських тварин. Так, забійний вихід відгодованих свиней становить 75 -82%, тоді як у великої рогатої худоби - 50-60%, а у овець - 44-52%.

 Ефективність використання кормів

Свині добре поїдають багато корму рослинного і тваринного походження, залишки технічних виробництв та харчові відходи кухонь та їдалень.

При інтенсивному відгодівлі свині на 1 кг приросту витрачають 4-5 к. од., Перевершуючи за цим показником тварин інших видів. В останні роки селекціонери вивели заводські типи і лінії свиней, які мають рекордними показниками витрат кормів на 1 кг приросту.

Якість м'яса

М'ясо свиней багато повноцінним білком, що містить всі незамінні амінокислотимінеральні речовини, вітаміни групи В. Сало - важливе джерело надходження в організм людини незамінних жирних кислот. Перетравність свинячого м'яса 90 -95%, сала - 98%. У свинині більше 40% сухих речовин, що дозволяє готувати з неї широкий асортимент консервованих.

  Породи за напрямом продуктивності залежно від виробничого призначення і племінних цінностей поділяють на три групи:  

перша - універсального напряму продуктивності (велика біла, українська степова біла);                                         

друга - м’ясного напряму продуктивності (полтавська м’ясна, українська м’ясна, ландрас, дюрок, естонська беконна, уельська, гемпшир, п’єтрен, уессекс-седлбек); 

 третя - сального напряму продуктивності (миргородська, українська степова ряба, велика чорна, північнокавказька). Свині м’ясних порід мають розтягнутий неширокий тулуб, довжина якого перевищує обхват за лопатками. Для свиней сальних порід характерний широкий і глибокий тулуб. У свиней універсального напряму продуктивності тулуб менш розтягнутий, ніж у м’ясного. 



Комментариев нет:

Отправить комментарий