Агротехнологія Урок №42 01.04.2024

  ДОБРОГО ДНЯ УЧНІ  ГРУПИ №34 

Продовжуємо  очне  навчання 

01.04.2024

Тема програми: Організація проведення механізованих робіт.        

 Тема уроку: №42     Значення високоефективного використання сільськогосподарської техніки

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК вайбер групі

Домашнє завдання: Опрацювати та записати міні конспект.

  Організацію роботи починають із забезпечення техніки безпеки і протипожежних заходів. Це є основною умовою безпечного використання машин і тракторних агрегатів.

Планування робіт починають зі складання плану-маршруту — документа, який фіксує основні положення про організацію роботи машинно-тракторних агрегатів. Розробляють плани-маршрути на основі плану виконання окремих робіт, строків і послідовності обробітку окремих ділянок для кожної тракторної бригади. Для кращого унаочнення маршрут наносять на план (експлікацію) території, яку обслуговує бригада, і за допомогою умовних ліній позначають послідовність пересування агрегатів по окремих ділянках під час виконання польових робіт. Особливе значення плани-маршрути мають там, де можна організувати роботу агрегатів груповим і потоковим методами, а також у господарствах, де роздрібнені ділянки, на яких виконують механізовані роботи. У цих випадках недостатня глибина розроблення планів призводить до невиправданих переїздів, втрат часу, зниження виробітку агрегатів та до перевитрати палива.           Розроблені плани-маршрути агрегатів передають у диспетчерський пункт і використовують їх при оперативному керуванні виробничими процесами.

Наступним етапом є правильна й своєчасна підготовка поля та підготовка агрегатів до роботи. Технологічну операцію треба виконувати у відповідності до агротехнічних вимог, які регламентують оптимальні строки проведення робіт і такі якісні показники, як глибина оранки, глибина загортання насіння в ґрунт, висота зрізу рослин тощо. У цьому велику роль відіграє підготовка машинно-тракторних агрегатів до роботи, яка передбачає визначення типу і розрахунок кількості машин для агрегату, обґрунтування складу агрегату (тип зчіпки, напрямні пристрої — маркери, слідопокажчики) та регулювання робочих органів машин.Велику увагу під час організації роботи агрегатів приділяють забезпеченню збиральних, посівних (садильних) агрегатів транспортними засобами для підвезення насіння (бульб) та відвезення зерна від комбайнів, оскільки від цього залежить продуктивність агрегатів, витрата палива й виконання робіт у стислі агротехнічні строки.


               

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий