Машини і обладнання урок №15 №16 01.11.23


Добрий день, учні групи № 14 

ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей".   

За допомогою цього блогу, ми будемо з вами   здійснювати 


дистанційне навчання   з предмету : "Машини і обладнання"

    01.11.2023

Домашнє завдання -Опрацювати матеріал за посиланням в електроному підручнику      Записати і вивчити 

Посилання на електронний підручник 


https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/agroinjenerija/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/1/tema_3.htm  https://vukladach.pp.ua/MyWeb/manual/agroinjenerija/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/mashynu_i_obl_dly%20_tvaryn/1/tema_3.htm    АВТОНАПУВАЛКИ 

Тема програми: Загально – фермерські   машини та обладнання.


 Тема уроку:  №15 Автонапувалки. Засоби для підготовки і транспортування кормів.Самогодівниці. 



Тема програми: Загально – фермерські   машини та обладнання.


 Тема уроку:  №16   Обладнання і  машини  для дезінфекції і санітарної  обробки приміщень і  обладнання

Що таке дезінфекція?

Знезараження або дезінфекція – це комплекс заходів, який, в першу чергу, спрямований на ліквідацію збудників інфекційних захворювань і токсинів на предметах довкілля та діяльності людини, здатних зберігати патогени.

Основна мета дезінфекції – перешкодити потраплянню збудників інфекцій на шкіру, слизові, раневу поверхню.

Дезінфекція не завжди може на всі 100% знищити інфекційні агенти, що знаходяться на поверхні, але при її правильному проведенні у приміщенні,  кількість інфекційних агентів зменшується до прийнятного рівня, що в комплексі з іншими превентивними заходами допомагає уникнути зараження.

Види дезінфекції:

  • Профілактична (планова і позапланова профілактика).

  • Поточна.
    Систематичні заходи (за графіком, кілька разів за добу).
  • Заключна.
    Заходи з знезараження приміщень, які здійснюються після ізоляції (в т.ч. самоізоляції), госпіталізації, одужання чи смерті хворого з метою очищення епідемічного вогнища від збудників інфекції, які були виділені хворим.

Способи дезінфекції

Дезінфекція буває декількох видів, кожен з яких має свою мету:

  • механічний – може реалізуватися двома шляхами: видалення зараженого шару грунту або створення настилів;
  • фізичний – передбачає обробку приміщень і предметів ультрафіолетовими лампами, джерелами гамма-випромінювання, кип'ятіння предметів побуту і білизни;
  • хімічний – є основним способом дезінфекції та реалізується шляхом застосування антисептиків і дезінфектантів, дія яких спрямована на усунення хвороботворних мікроорганізмів і токсинів не тільки на поверхнях, але і на шкірних покривах, одязі людини;
  • комбінований – поєднання перерахованих вище методів;
  • біологічний – заснований на антагонізмі мікроорганізмів і має вузьку сферу застосування (наприклад, при очищенні стічних вод).

Машини та обладнання для ферм і комплексів з виробництвом продукції на промисловій основі

До даного класу машин відносяться такі мочено-дезінфекційні установки, як УДП-М, УДС, ОМ-5359-01, серійно випускаються промисловістю і призначені для очищення і дезінфекції виробничих приміщень.

Дезінфекційні установки УДП-М і УДС (Автори Б. Г. Рудерман, В. Є. Шилов, В. І. Кровяков, В. М. Рєпін) розроблено на ВНІІВС і призначені для оснащення тваринницьких промислових комплексів.

Дезустановка УДП-М  змонтована на ручний триколісній візку. Оснащена насосом УН-41000 з приводом від електродвигуна потужністю 4 кВт через клиноременную передачу. Установка має основний резервуар ємністю 230 л і дві додаткові каністри на 20 л для концентрованих дезосредств. Робочими органами установки є крановий і універсальний розпилювачі відповідно для очищення і дезінфекції. У комплект установки входять два напірних рукава довжиною по 20 м і електрокабель довжиною 40 м. Робочий тиск установки 2,0 МПа, максимальна витрата рідини 85 л / хв. За допомогою вентиля і скидний трубопровідної магістралі на установці можна регулювати як тиск рідини, так і витрата в межах зазначених характеристик. Харчування установки водою здійснюється від водопровідної мережі через штуцер і поплавковий клапан, вмонтований всередині основного резервуара.

При проведенні очищення приміщень установка працює в безперервному режимі, при цьому вода надходить від водопровідної мережі в основний резервуар, далі через забірний рукав в насос, де підвищується її тиск, і через розподільний штуцери і напірні шланги до розпилювачів.

Використання цієї дезінфекційної установки краще на свинарських комплексах, так як вона має незначні габарити (2,0 * 0.74 * 1,125).

Технологічна продуктивність установки УДП-М при гідроочістке- 1250 м2 на один розпилювач з попереднім замочуванням підлог і зачисткою їх скребками, при дезінфекціі- до 4000 м2 в зміну.

Установка ОМ-22614 забезпечує нагрів рідини до 80 ?С з витратою до 1 м3/ Ч на «протока», при цьому витрата палива становить не більше 15 л / год. Як паливо використовується керосин або соляровое масло.

У комплект установок входять робочі напірні рукава довжиною 50 м і 50 м додатково надається в ЗІП машин. Робочий рукав вкладається на шлангової візку. Крім того, надається 40 м електрокабелю та 20 м підвідного живильного шланга низького тиску. Гідромонітор цих установок оснащується спеціальною головкою з декількома насадками для формування струменів різної конфігурації. Перемикання насадок здійснюється при відключенні подачі рідини курком гідромонітора. Обидві установки оснащені запобіжними клапанами і реле тиску, які відключають приводний електродвигун насоса високого тиску при перевищенні робочого тиску.

Установка забезпечує продуктивність з гідроочищення не менше 120 м2/ Ч, а при дезінфекції 1500-1600 м2/ Ч.

Дезустановка УДСвідрізняється від установки УДП-М тим, що вона змонтована на електрокарі ЕП-006, що має власне зарядний пристрій. Установка має ємність основного резервуара 810 л з вбудованим в неї вогневим нагрівачем, або ємністю на 900 л без нагрівача, дві ємності по 64 л для маточного розчину розташовуються по кожному борту електрокари, а паливний бак, розташований в механічному відсіку, має ємність 50 л (у варіанті з вогневим підігрівачем). З 1981 р установка випускається без вогневого нагрівача і відповідно без паливного бака. Установка оснащена насосом УН 41000 з робочим тиском до 2,0 МПа і витратою рідини до 85 л / хв.

Проведення як очищення, так і дезінфекції здійснюється аналогічно дезустановке УДП-М, проте при дезінфекції технологічна продуктивність на один розпилювач дорівнює 5000 м2 в зміну.

Використання установки УДС краще в комплексах по відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, де є широкі проїзди, так як її власні габарити рівні 3.37X1.25X1,63 м.

Мийно-дезінфекційна установка ОМ-5359-01високого тиску, змонтована на чотириколісною візку і складається з насоса високого тиску з приводом від електродвигуна потужністю 5 кВт, насоса низького тиску, вогневого нагрівача з паливним насосом і вентилятором, паливного бака і бак дезосредств, дозуючого пристрою.

У комплект установки входить напірний рукав довжиною 50 м, електрокабель довжиною 40 м, гідромонітор з комплектом насадок, що формує циліндричні і плоскі струменя. Включення насоса високого тиску і топки проводиться з пульта управління, контроль за режимами роботи установки здійснюється по показує приладів, розташованим на панелі (манометри робочого тиску і палива, дистанційний термометр).

Установка забезпечує отримання робочого тиску до 10,0 МПа при витраті рідини до 1 м3. Нагрівання рідини забезпечується безперервний на «протока» до температури 85 ?С з витратою палива не більше 15 л / год. Установка ОМ-5359-01 розрахована на експлуатацію в господарствах, які не мають гарячого водопостачання на виробничих ділянках.

Мийно-дезінфекційні машини високого тиску ОМ-22613 (без нагрівання рідини) і ОМ-22614 (з нагріванням робочої рідини) відповідно для комплексів, що мають розведення гарячого водопостачання по виробничим ділянкам і не мають такої розводки.

Установки розроблені на підставі досліджень технологічних параметрів процесу гідроочищення тваринницьких приміщень, проведених у ВНІІВС В. Е. Шилова, і мають технічні параметри: тиск до 14,0 МПа і витрати рідини до 1,6 м3/ Ч, що забезпечують проведення гідроочищення приміщень тваринницьких комплексів без використання попереднього багаторазового замочування і ручної зачистки підлог. Витрата води при цьому на 1 м2 сягає не більше 10-12 л, забезпечуючи високу якість очищення.

Апарати для аерозольної дезінфекц

Комментариев нет:

Отправить комментарий